Související zápas

SOKOLI Pardubice

Sokol po dobrém začátku těsně prohrál s Ostravou

Východočeši posilnění dvěma důležitými výhrami vyrazili v sobotu do Ostravy, kde v souboji o udržení si naděje na play off potřebovali navázat na předchozí vítězství. To se jim v úvodu povedlo, jenže Ostrava otočila vývoj zápasu a Sokol v závěru pouze snížil na konečných 2:3.

Po opatrném začátku z obou stran, kdy se Pardubice soustředily zejména na obrannou činnost, se Sokol v 11. minutě ujal vedení. Pardubičtí aktivním napadáním dostali míček od levého mantinelu na střed, kde se ho po Šmídovi ujal Ivo Teichman a tahem zakončil přesně pod pravou ruku Laji – 0:1.

Do druhé třetiny nastoupily Pardubice aktivněji, po šesti minutách se ocitl v nadějné šanci Petr, před Lajou však neměl dostatek času na zakončení a ostravský brankář mu sebral míček od hokejky. V polovině zápasu přišlo srovnání na 1:1, když Pardubice nedokázaly dostat míček po levém mantinelu do bezpečí, čehož využil střelou tři metry za polovinou hřiště Matyáš Šindler. Sokol následně ustál dvě po sobě jdoucí oslabení, ve 38. minutě už ale gólman Haleš podruhé inkasoval. Ostravané svým napadáním získali míček na polovině hřiště při pardubické snaze o útok, balonek se z levé strany dostal až na druhou stranu k Filipu Hrabalovi, jenž z první vypálil na bližší tyč – 2:1.

Ostravu druhá vstřelená branka nabudila, aktivně vstoupila do třetí části a ve 43. minutě navýšila své vedení, z výběhu ze středu hřiště prostřelil Haleše, který toho zřejmě příliš neviděl, Filip Čonka-Skyba – 3:1. Pardubice měly velmi dobrou šanci na snížení a případné vyrovnání, minutu hrály přesilovku pět na tři, ale ta se jim příliš nepovedla. Další vyloučení Ostravy už bylo potrestáno, Dlesk našel nahrávkou z poloviny hřiště na pravé straně volného Iva Teichmana, ten ranou z první na bližší tyč podruhé v utkání překonal Laju – 3:2. Pardubičtí florbalisté se ze všech sil snažili o srovnání, k tomu jim nakonec nepomohla ani hra v šesti hráčích v poli a Ostrava jim po v tabulce odskočila na rozdíl sedmi bodů.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Pozitivní je, že se zlepšuje naše hra do obrany, na tom lze určitě stavět do dalších zápasů. Bohužel jsme nevyužili několik slibných šancí, které jsme měli, soupeř ano. Makáme dál, máme před sebou pět zápasů, ve kterých uděláme vše pro náš cíl.“

21. kolo Tipsport Superligy:

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Sokol Pardubice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a asistence Pardubic: 10:24 Teichman (Šmíd), 56:23 Teichman (Dlesk).

Rozhodčí: Sladký, Vybíral; Střely na branku: 18:12; Vyloučení: 3:2; Využití: 0:1; Diváci: 84.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Petržela.