Související zápas

SOKOLI Pardubice
635_20190118_074137.jpg

Čtvrtý zápas v osmi dnech. Pardubice zamíří v sobotu do Ostravy

Náročný program pardubických florbalistů pokračuje. Po středečním vítězství v Poháru České pojišťovny se už zase rychle musí přepnout na dlouhodobou soutěž, do konce Tipsport Superligy zbývá odehrát šest kol, v banku je tedy osmnáct bodů a Sokol ztrácí na play off osm. Proti FBC Ostrava tak potřebuje nutně bodovat, Ostrava má na Pardubice aktuálně na deváté pozici náskok čtyř bodů

Základní část Tipsport Superligy se nenávratně blíží ke svému konci, mezi týmy na hranici play off a play down nejsou příliš velké bodové rozdíly. Východočeši věří, že je k většímu bodovému zisku v závěru sezony nakopnou poslední dvě výhry. Nejprve zvládli v pondělí School match ve Znojmě a poté se středu slavili svůj historicky první triumf v Poháru České pojišťovny. Musí se však popasovat s náročným programem, odehrají již čtvrtý zápas v osmi dnech, z toho pouze jeden doma.

Ostravě se v posledních utkáních příliš nedaří, z posledních osmi zápasů odešla s plným bodovým ziskem pouze jednou. To je důvod, proč se nachází těsně pod pozicemi zajišťujícími play off. K lepším výsledkům se mohla odrazit přesvědčivou výhrou 8:1 nad Tatranem, jenže v posledním utkání padla doma s Královskými Vinohrady 7:3.

Východočeši mají na Ostravu z poslední doby dobré vzpomínky, na úvod roku 2019 ji totiž porazili doma v semifinále Poháru České pojišťovny 10:4. V posledních vzájemných zápasech zvítězil vždy domácí tým, Sokol porazil v listopadu na Dašické Ostravu 6:5. Ostravané jsou na tom statisticky lépe, mají o šest procent lepší úspěšnost střelby, a to 25.67 %, také v letošní sezoně inkasovali o čtyřicet branek méně. Na druhou stranu zbraní Sokola mohou být s 40 % úspěšností početní výhody, FBC ale dobře brání oslabení.

21. kolo Tipsport Superligy:

sobota 19. ledna, 17:00, ČPP Aréna Ostrava: FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Sokol Pardubice