Související zápas

SOKOLI Pardubice

Sokol zvládl dramatický School match ve Znojmě za tři body

Pardubice pokračovaly ve svém náročném programu pondělním dopoledním utkáním ve Znojmě. School match před zcela zaplněnou halou nabídl dramatickou podívanou, pardubičtí florbalisté ale dokázali uhájit své vedení, ukončili sérii čtyř porážek v řadě a zároveň získali důležité tři body, které je posunuly tabulkou na jedenáctou pozici.

V souboji posledních dvou týmů Tipsport Superligy se jako první prosadilo Znojmo, jenže Sokol zvládl zbytek první třetiny lépe a zcela otočil vývoj zápasu. Obrat nastartoval v 9. minutě střelou přes obránce Patrik Petr. Přesně v čase 10:00 už bylo vedení na straně hostů, střelou z první z levé strany využil přesilovku Jan Kourek. Ještě lépe bylo pro Sokol po trestném střílení, to úspěšně zakončil bekhendovou kličkou Martin Zozulák. To však stále nebylo z pardubické strany v první třetině vše, Vojtěch Kaluža svou první trefou v nejvyšší soutěži vyhnal z branky Chrásta, jenže ani Hándl nevydržel s čistým kontem příliš dlouho, v 18. minutě ho z pravé strany překonal Tomáš Dlesk. Domácím se povedlo snížit na rozdíl tří branek rychlou akcií čtrnáct vteřin před konce třetiny.

Druhou dvacetiminutovku začal Sokol povedenou souhrou, Janeček našel z pravé strany před branku si nabíhajícího Patrika Petra a ten už měl snadnou práci se zakončením do odkryté části brány. Znojmo se dvěma góly dotáhlo na rozdíl dvou branek, v polovině zápasu ale znovu udeřily Pardubice po rozehrávce z pravé strany a přesné trefě kapitána Zozuláka. Ve 32. minutě padly celkem tři branky, na snižující trefu Nováka odpověděl zkompletováním hattricku Patrik Petr, jenž sehrál s Janečkem téměř totožnou akci jako u svého předchozího gólu.

Naopak začátek třetí části Sokolu nevyšel a Znojmo se rychle dotáhlo na rozdíl jediné trefy, pardubičtí florbalisté ale svůj těsný náskok před téměř sedmi stovkami diváků dobře bránili, úspěšně ubránili také početní výhodu soupeře. Dvě minuty před koncem jim dodal klid proměněním rychlého brejku Přemek Pakosta. Znojmo se ovšem stále nevzdávalo, snížení se však dočkalo až devět vteřin před koncem, což už bylo pozdě a Pardubice mohly slavit výhru 9:8. Za tři body vyhrály po šesti utkáních, výhra v Tipsport Superlize přišla po čtyřech porážkách v řadě.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Všichni víme, jaká je naše pozice v tabulce a jak moc důležité body si odtud vezeme. Takové vítězství na morál nás musí nakopnout do dalších zápasů. School match se hrál ve vynikající atmosféře a děkujeme Znojmu za pozvání. I když to vypadalo, že si gólmani budou muset vzít svářečské kukly, dopadlo to dobře, slunce se umoudřilo a zvládli to i bez nich.“

20. kolo Tipsport Superligy:

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Pardubice 8:9 (2:5, 3:3, 3:1)

Branky a asistence Pardubic: 8:10 Petr (Pakosta), 10:00 Kourek (Zozulák), 12:35 Zozulák, 15:07 Kaluža (Škeřík), 17:25 Dlesk (Formánek), 22:34 Petr (Janeček), 31:05 Zozulák (Dlesk), 31:59 Petr (Janeček), 57:52 Pakosta.

Rozhodčí: Drápal, Pospíšil; Střely na branku: 33:29; Vyloučení: 1:1; Využití: 0:1; Diváci: 672.

Sestava Pardubic: Levínský (Vítek) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Petržela.