Související zápas

SOKOLI Pardubice
631_20190114_015554.jpg

Pardubice odehrají druhý School match v sezoně, tentokrát ve Znojmě

Pardubičtí florbalisté vyrazili po šesti odehraných utkáních na jih Čech. Do Znojma se vydali s jednodenním předstihem, jelikož je čeká druhý School match v sezoně a a dohrávka 20. kola Tipsport Superligy vypukne v 10:30.

Velice důležitý duel pro zbytek základní části, která se už pomalu chýlí ke svému konci, čeká Pardubice v pondělí dopoledne ve Znojmě. Sokol si podruhé v letošní sezoně vyzkouší atmosféru utkání určeného převážně pro školy, první School match proběhl v září v Pardubicích, kde domácí celek před rekordní kulisou nestačil na Znojmo 10:4. Znojmo je aktuálně s jedenácti body poslední, pokud Pardubice chtějí ještě pomýšlet na vyšší příčky, musí proti Znojmu bodovat, aktuálně na něj mají z třinácté pozice náskok pěti bodů.

Sokol odehrál posledních šest utkání doma, na začátku nového roku dokázal postoupit přes Ostravu do finále Poháru České pojišťovny, které ho čeká již ve čtvrtek, ale v Tipsport Superlize se mu v poslední době příliš nedaří. Prohrál totiž poslední čtyři zápasy, z toho v posledních dvou proti soupeřům z horní části tabulky inkasoval dvouciferný počet branek. Ani Znojmo na tom není nejlépe, v závěru roku porazilo Královské Vinohrady po prodloužení, v novém roce nejprve prohrálo s Bohemians 10:4 a následně s Otrokovicemi 6:4. Půjde tak o první domácí utkání Znojma v roce 2019.

Pardubice se se Znojmem střetly poprvé v letošní sezoně 17. září, v tomto duelu se lámaly rekordy, když padl rekord v návštěvnosti na utkání české nejvyšší soutěže. Ten ve Znojmě překonán zcela jistě nebude, opět se ovšem dá očekávat bouřlivá atmosféra. Ta v Pardubicích v úvodu sezony vyburcovala oba celky v dramatické podívané, týmy se přetahovaly o vedení a Znojmo nakonec uhájilo těsné vedení 6:5.

Pondělní soupeři jsou na tom ve statistickém srovnání co do počtu vstřelených a inkasovaných branek podobně, mírně lépe na tom je Sokol. Také využití přesilovek a úspěšnost oslabení mají oba týmy podobnou, Pardubice však mají značně vyšší počet trestných minut. Právě početní výhody mohou být jedním z klíčů k vítězství, v posledním vzájemném utkání využily oba týmy po jedné přesilovce. Nejproduktivnějším hráčem Znojma je s 34 kanadskými body za šestnáct branek a osmnáct přihrávek Na druhé straně je nejproduktivnějším hráčem Martin Zozulák, jenž má na svém kontě již dvacet přesných tref a k tomu jedenáct nahrávek.

20. kolo Tipsport Superligy:

pondělí 14. ledna, 10:30, SH Dašická: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Pardubice