SOKOLI berou z televizního utkání bod

Vyrovnané utkání plné zvratů mohli diváci vidět na ČT sport a v hale na Dašické. To došlo až do prodloužení, ve kterém rozhodl hostující Stránský a přisoudil SOKOLŮM bod.

Zápas, podobně jako všechny dosavadní zápasy pod vedením trenéra Koubka, začal velice vyrovnaně. V polovině první dvacetiminutovky využil přesilovou hru Vojtěch Wiener a poslal hosty do vedení. Na tuto branku SOKOLI v první třetině odpověď nenašli, do šaten se tedy šlo za stavu 0:1.

Stále naprosto vyrovnaný zápas pokračoval také ve druhé třetině. V této části utkání už se ale podařilo skórovat i SOKOLŮM. Skvělé tři minuty před polovinou utkání, ve kterých se trefil Žáček a dvakrát Adam Šmíd, přisoudily “A” týmu vedení o dvě branky! Toto vedení ale do pauzy nevydrželo. Do konce třetiny se prosadili liberečtí Stránský s Mádlem, v šatnách byly týmy při skóre 3:3.

Pouhých devět vteřin ve třetí části trval vyrovnaný stav. Hned po buly se hosté vydali do útoku, Vojtěch Wiener se dostal k odraženému míčku a poslal Liberec do vedení. To ale nevydrželo dlouho, dvě minuty po této brance znovu srovnával Lukáš Kučera, který po chvíli hry přidal druhou branku v utkání a vše bylo znovu jinak, SOKOLI vedli! Vyrovnaný stav ale opět netrval dlouho, Vojtěch Wiener dovršil hattrick a tím srovnával na 5:5. Po této brance už oba týmy hráli opatrně s jistotou v obraně, to zapas dovedlo až do prodloužení.

Prodloužení si diváci na Dašické moc neužili, po minutě vybojoval míček za vlastní brankou Šimona Stránský, proběhl celé hřiště a zakončil. SOKOLI si tedy ze zápasu, který diváky musel bavit,  odnáší bod za prohru v prodloužení.

Livesport Superliga, 22. kolo:

SOKOLI Pardubice - FBC Liberec 5:6p (0:1,3:2,2:2;0:1)

Branky Pardubic: 26:41 David Žáček, 28:36 Adam Šmíd, 29:07 Adam Šmíd, 42:30 Lukáš Kučera, 50:21 Lukáš Kučera

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Kučera, Zozulák, Teichman, Slabý, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Burian, Rusin, Smola, Žáček, Černý