SOKOLI odjíždí z dvojutkání v Ostravě s prázdnou

SOKOLI si sice v utkání 12. kola Superligy vytvořili proti týmu FBC ČPP Ostrava velice slušný náskok, nakonec ale nezískali po hororové poslední třetině ani bod. Poté v sobotu 23. listopadu v předehrávce 13. kola nejvyšší domácí soutěže nestačili na loňského mistra z Vítkovic.

První gól v utkání s Ostravou vstřelily právě Pardubice, když se po necelých šesti minutách prosadil uzdravený Václav Oubrecht. Ostrava však v první třetině nijak herně neztrácela a skóre během krátké doby dokázala otočit. To by ale nesměl být na palubovce ve formě hrající Adam Šmíd, jenž svým prvním gólem v utkání dokázal srovnat. Navíc před chvílí jmenovaný hráč o pár minut později přihrál do výhodné pozice Pakostovi a ten se nemýlil. První třetina dopadla tedy lépe pro SOKOLY, kteří ji vyhráli 3:2.

A druhé dějství začalo přesně podle plánu hostujícího týmu. Pardubice si aktivitou vytvářely další příležitosti a ty dokázaly také proměnit. Nejdříve se prosadil Jan Savický a ještě lépe skóre vypadalo o chvíli později díky brance, kterou zaznamenal Adam Šmíd. SOKOLI tak navázali na obětavý výkon během úvodní třetiny a do druhé přestávky odcházeli za stavu 5:2.

Nekoncentrovanost, zbrklost a hororový závěr. Přesně tak vypadala poslední třetina utkání. SOKOLI opět promarnili vysoký náskok a probuzený Michal Sládek trestal. Během pouhých jedenácti minut zaznamenal tři body a výrazně tak nakopl svůj tým k vyrovnání skóre. V 54. minutě sice přišla branka Ivo Teichmana, která vrátila Pardubice opět do vedení, ale i přesto dokázala Ostrava znova srovnat. Navíc v 56. minutě udeřil opět Michal Sládek a obrat byl definitivně dokonán. Svěřenci Ladislava Štancla tak opakovaně promarnili nadějné vedení.

Parádní výkon podal v zápase opět teprve osmnáctiletý Adam Šmíd, který navázal na své bodové hody proti Tatranu a i tentokrát byl tahounem SOKOLŮ, když si v zápase připsal dva góly a jednu asistenci. Není tak samozřejmě pochyb o tom, že se stal nejlepším hráčem zápasu.