SOKOLI prohráli s Tatranem. Stále se tak nachází na dně tabulky

Pardubičtí florbalisté se v 11. kole Superligy florbalu vydali do Střešovic, kde odehráli duel s tamějším Tatranem. Ve Stodole, jak se aréně, kde Tatran hraje své domácí zápasy, přezdívá, prohráli vysoko 7:11.

Tatranu ze začátku zápasu vyhovovalo, že se SOKOLI déle dostávali do zápasového tempa. Pražský tým tak využil situace a během úvodních patnácti minut vedl už 3:0. SOKOLI se sice začali postupně dostávat do šancí, ale střely jejich soupeř buď skvěle pokryl, nebo šly vedle. Nakonec oba týmy ještě v první třetině vstřelily po jednom gólu a do kabin se šlo za stavu 4:1.

Prostřední třetina byla v podání svěřenců Ladislava Štancla výrazně lepší. O zdramatizování stavu se postaral Adam Šmíd, který si ve včerejším zápase připsal první superligový hattrick a předčasně tím oslavil své 18. narozeniny. I přesto ale Tatran vždy našel odpověď a i do druhé přestávky odcházel za vedení 6:4.

Důležitý krok k výhře udělal domácí tým především po sedmé brance, kdy využil nekoncentrovanosti Sokolů a svůj náskok tak opět zvýšil, a to dokonce na rozdíl čtyř branek.  Pardubice byly v hodně těžké situaci a v závěru utkání dokázaly snížit pouze na 7:11. Právě za tohoto stavu zápas skončil a SOKOLI si tak z Prahy neodváží žádné body.