Související zápas

SOKOLI Pardubice
1025_20220915_094456.jpg

SOKOLY čeká první letošní dvojzápas

V rámci JUNIOR Sokol Cupu již tradičně proběhne také zápas Livesport Superligy. V sobotu přivítá pardubický “A“ tým pražskou Spartu, v neděli poté vyjede na půdu týmu FBC Liberec.

Sobotní soupeř Pardubic, ACEMA Sparta Praha, nemohl vstoupit do letošního ligového ročníku lépe. V 1. kole Livesport Superligy se Sparťané utkali s ambiciózním Libercem.. Sparta neponechala nic náhodě a rozstřílela tým z podještědské oblasti 9:1. V tomto utkání zazářili především dva hráči. Těmi byli Mikuláš Krbec, který zapsal pět asistencí a nová posila Sparty a největší lákadlo v jejím týmu Jiří Curney, který rozvlnil síť soupeře rovnou čtyřikrát! Na nejlepšího střelce celé historie české nejvyšší soutěže Curneyho se můžete těšit také v zápase v Enteria aréně.

V neděli se “A” tým vydá právě na půdu Liberce, který nezažil příliš povedený úvod ligové sezóny. V úvodním kole prohrál v již zmiňovaném zápase 9:1 na půdě Sparty. Liberec ale udržel svá největší útočná esa, kterými je útočné trio mladíků Stránský, Wiener, Smutný, které trápilo obrany soupeřů již v minulém ročníku.

SOKOLŮM první ligový zápas nevyšel zdaleka tak dobře, jako jejich sobotnímu soupeři. V neděli se vydali na půdu nováčka Livesport Superligy, Karlových Varů, tam ale nebyli úspěšní. I přes obrovskou převahu v držení míčku SOKOLI ztroskotali na produktivitě a z lázeňského města odjeli s prázdnou. Pokud ale “A“ tým zlepší produktivitu, tak může v zápasech pomýšlet na bodový zisk. V sobotu jim k tomu rozhodně pomůže očekávaná výborná divácká kulisa.

Podaří se SOKOLŮM získat první body do ligové tabulky?

Druhé kolo Livesport Superligy začíná v sobotu 17. září v 14 hodin a třetí kolo Livesport Superligy začíná v neděli 18. září v 15 hodin.

Komentář trenéra “A“ týmu Ladislava Štancla:

Zápas se Spartou je první z řady těch nejtěžších zápasů, které nás čekají v následujícím měsíci a do kterých jdeme rozhodně v pozici outsiderů. To ale neznamená, že do nich půjdeme předem poražení, naopak! Už proti Spartě, kdy budeme hrát v aréně před početnou kulisou, chceme podat maximální výkon a pokusit se odčinit smolnou porážku z Varů a získat jakékoliv body. Věřím, že nás příznivci a děti na tribunách vybičují k takovému výkonu, který nám umožní o body skutečně bojovat.

Livesport Superliga, 2. a 3. kolo:

Sobota, 17. září, 14:00, Enteria aréna: SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha

Neděle, 18. září, 15:00, SH Dukla Liberec: FBC Liberec – SOKOLI Pardubice


Související články

SOKOLI Pardubice
1025_20220915_094456.jpg

SOKOLY čeká první letošní dvojzápas

V rámci JUNIOR Sokol Cupu již tradičně proběhne také zápas Livesport Superligy. V sobotu přivítá pardubický “A“ tým pražskou Spartu, v neděli poté vyjede na půdu týmu FBC Liberec.