Trenér juniorů Milan Randa hodnotí první část sezony

Pardubičtí junioři oproti minulé sezoně vylepšili své postavení v první fázi základní části, ve skupině C vybojovali sedmnáct bodů, což je zařadilo na třetí příčku a ta jim zajistila postup do výkonnostně lepší skupiny A. O průběhu první části KB ligy juniorů se rozepsal pardubický trenér Milan Randa.

Postup do skupiny A byl jeden z předsezonních výsledkových cílů, které jsme si stanovili. Pro kluky a jejich rozvoj je velmi dobře, že budou hrát zápasy, kde budou muset hrát celých 60 minut na 120%.

Postup do osmifinálové skupiny A se rodil celkem v poklidu. Po velmi dobře zvládnutém první víkendu, kdy jsme si připsali šest bodů za výhru 5:1 proti Spartě a 9:5 proti Hradci, následovalo dvojutkání v pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ. Jako kdyby nám velká hokejová hala svázala ruce. Nakonec z toho bylo ubojované vítězství 9:6 nad Kladnem a první ztráta bodu v sezóně, kdy jsme se z vítězství 7:6 nad Náchodem radovali až po prodloužení.

Další dělení bodů s Náchodem následovalo hned pět dní po první vzájemném utkání. V náchodské „Plechárně“ nám vůbec nevyšel vstup do utkání a po velmi lacině obdržených brankách jsme po první periodě prohrávali o čtyři branky. Právě v tomto zápase kluci ukázali velký morál, který jsem u nich pozoroval již na předsezonních turnajích. Po velmi dobrém a koncentrovaném výkonu jsme stav utkání dorovnali a v prodloužení se mohli radovat z bodu navíc po výsledku 6:5. O den později následovalo utkání proti lídrovi tabulky – pražským Bohemians. Stejně jako v zápase s Náchodem jsme se nevyhnuli špatném začátku a ve 24. minutě jsme prohrávali 2:6.  A stejně jako v Náchodě se kluci semkli i v tomto zápase a v čase 46:50 jsme již vedli 7:6! Bohužel v posledních deseti minutách se ukázali individuality na straně Bohemky a nakonec z toho byla prohra 10:8. Den po statním svátku na Svatého Václava jsme se v pardubické Jablotron Aréně utkali v rámci odvety s pražskou Spartu. Po zápase ve velmi dobrém tempu z toho byla prohra 6:5 po nájezdech a velmi cenný bod do tabulky.

30. září nás čekalo derby s týmem z Hradce. Bodová matematika byla jasná – pokud uhrajeme bod, máme jistý postup. S touto myšlenkou asi přijeli na zápas do Předměřic všichni hráči a nikdo si nepřipouštěl to, že bychom právě dnes neměli slavit postup. Po podcenění soupeře a jeho neskutečné efektivitě z toho nakonec byla ostudná prohra 15:3. Takovou prohru a takové ticho v šatně po zápase jsem nezažil a doufám, že již nezažiju. S kluky jsme si vyhodnotili příčiny nezdaru a řekli si, že podobný výkon se již nesmí nikdy opakovat.

6. října byl první pokus na reparát. A byl to velmi úspěšný reparát! Po koncentrovaném a takticky velmi dobře zvládnutém zápasu proti kanonýrům z Kladna z toho byla vysoká výhra 12:2 a díky zaváhání hradeckých proti Spartě jsme mohli slavit postup do osmifinálové skupiny A!

Nicméně zbýval odehrát ještě jeden zápas v základní části, a to proti Bohemians. Zde se ukázala kvalita Bohemky a její široký kádr. I přes velmi bojovný výkon jsme ale na body nedosáhli a z haly na Děkance odjeli poraženi po výsledku 13:6.

Celkově mám ze základní části velmi dobrý pocit. Kromě totální vyhoření v zápase proti Hradci, jsme ve všech zápasech hráli florbal, kterým se chceme prezentovat a zaslouženě postupujeme. V týmu je velmi dobrá morálka zdravý týmový duch.

Věřím, že nám elán chuť na sobě dál pracovat vydrží po zbytek sezóny a my se budeme tak moct poprat o co nejlepší konečné umístění.