773_20200807_152526.jpg

TRENÉRSKÁ ZMĚNA. NOVÝM TRENÉREM MUŽŮ JE MARTIN ZOZULÁK

Martin Zozulák přebírá místo hlavního trenéra ʺAʺ týmu mužů pro superligovou sezonu 2020/2021. „Vždy je nutné posoudit všechny faktory a podmínky, které florbalový TOP tým generuje a je nutné je zajistit. Výbor oddílu jednoznačně souhlasil s návrhem, aby družstvo převzal jako hlavní trenér Martin Zozulák. Shodli jsme se na nutnosti dát družstvu nový impuls, zkusit směřovat tým trochu jinak. Martin bude zároveň pokračovat i v pozici GM klubu, bere na sebe nyní ale i přímou odpovědnost za fungování a výsledky A týmu. V rámci nového vedení klubu se některé jeho odpovědnosti přesunou na další členy výboru,“ okomentoval změnu na lavičce Sokolů předseda klubu Vít Drašar.

Martin Zozulák přebírá štafetu po šéftrenérovi klubu Ladislavu Štanclovi, ten byl u týmu dva a půl roku a nyní zůstává jako asistent. „V mých ideálních představách bylo, že si po konci své hráčské kariéry alespoň na chvíli odpočinu a nebudu součástí tohoto náročného kolotoče jménem Superliga. Nicméně vnímám, že je potřeba A týmu nyní pomoct v jiné roli a nikdy bych svému klubu neřekl ne. Důležité je pro mě určitě i to, že se mnou v realizačním týmu zůstává Láďa Štancl,“ říká nový kouč mužského ʺAʺ týmu.

V minulosti Martin ať už jako asistent nebo hlavní trenér vedl pardubické juniory, je hlavním trenérem sokolské florbalové akademie a o trénování se aktivně zajímá už několik let. V obou případech, kdy se Martin léčil po zranění kolene, pomáhal tehdejším trenérům na lavičce.

„Jsem rád, že jsme se s Martinem na tomto řešení aktuální situace v klubu domluvili. Všichni věříme, že svoje zkušenosti z pole zvládne zúročit na lavičce ʺAʺ týmu. Ve své bohaté florbalové kariéře zažil adaptaci na několik rozdílných stylů hry, včetně té nejvyšší úrovně v národním dresu. I když věřím, že by zvládl být víc, než platným členem našeho elitního týmu, jsem přesvědčený, že přesun do role hlavního trenéra, mu bude svědčit a posune výkony týmu do komfortnější pozice v tabulce, než ve které se Sokoli nacházeli v uplynulé sezóně,“ vysvětluje změnu trenéra člen vedení klubu Jan Cakl.

„Rád bych našemu elitnímu týmu pomohl vrátit respekt soupeřů, veřejnosti a ze všeho nejvíce našim členům, aby opět vnímali, že ʺAʺ tým je výkladní skříň našeho klubu a byli na ní alespoň trochu hrdí. Moc dobře vím, že mě nečeká nic jednoduchého, ale nějakou vizi práce s týmem mám a pokusím se udělat vše pro to, aby to byla úspěšná vize,“ říká Martin Zozulák.

Na rozhovor s novým koučem pardubických florbalistů se můžete těšit v následujících dnech.