V pátek prohra s lídrem tabulky. V neděli tři body z Otrokovic

Poslední víkendové dvojzápasy v kalendářním roce 2019 mají SOKOLI za sebou. V pátek sice nestačili doma na aktuálního lídra celé soutěže Mladou Boleslav, ale ve včerejším utkání v Otrokovicích to byla jiná pohádka. A-tým se totiž dočkal vánočního dárku v podobě tří bodů za výhru 5:3 proti místním Panthers.

SOKOLI Pardubice – Technology Florbal Mladá Boleslav

Utkání v rámci 18. kola Superligy florbalu bylo už od začátku v režii Boleslavi. Soupeř byl silnější na míčku a ukazoval svoji dominanci. Podobný scénář se ale dal očekávat, a to i z důvodu postavení obou týmu v tabulce. SOKOLI ale drželi krok. Zlepšený výkon zaznamenala především obranná fáze hry.

Boleslav šla do vedení ve třetí minutě utkání, kdy parádní kombinaci přesně doklepl Aleš Höffer. A nebyla to jediná povedená akce soupeře, protože brzy se mezi střelce přidal i Patrik Suchánek. Poté přišla chvíle domácích. Během jedné minuty se prosadil Přemek Pakosta a Petr Černý a na Dašické bylo na konci 11. minuty vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel pouhé dvě minuty. SOKOLI mírně upadli do herního útlumu a to potrestal Daniel Šebek a Tadeáš Chroust. Naději do další fáze utkání přinesl ještě na konci 18. minuty David Žáček, který upravil skóre před první přestávkou na 3:4 z pohledu domácích.

Poslední dvě třetiny už patřily soupeři. Trpělivě si vytvářeli nebezpečné situace, které postupem času dokázali proměnit. Boleslav si tedy nakonec odvezla tři body za vítězství 11:3 a i nadále se tak pyšní pouze jednou prohrou v sezóně.