Výhra na domácí palubovce. Sokoli si poradili s Českou Lípou

Fanoušci, kteří přišli v sobotu do sportovní haly na Dašické za ofenzivním florbalem, museli být opravdu spokojeni. K vidění bylo šestnáct branek, které padaly především do soupeřovy sítě. Sokoli zvládli druhé vystoupení v rámci Superligy florbalu skvěle a po výhře 11:5 nad Českou Lípou se odrazili ode dna tabulky.

Rozhodující náskok si domácí tým vypracoval v úvodní třetině. První dvacetiminutovku Sokoli ovládli jednoznačně 5:1. Jednoznačné vedení si svěřenci trenéra Ladislava Štancla už nenechali vzít, naopak dokázali příznivý stav ještě navýšit. Východočeši si před skvělou domácí podporou fanoušků florbal opravdu užívali a konečný výsledek 11:5 to jasně potvrzuje.

Velice produktivní byl Honza Kourek. V utkání byl autorem tří branek a jedné asistence. Svůj premiérový hattrick v nové sezóně, dokázal nastřílet během druhé třetiny. Třemi kanadskými body se blýskl také nový kapitán Tomáš Dlesk. „Zápas jsme rozhodli v první třetině, kdy jsme soupeři odskočili do výrazného vedení. Trochu nás mrzí řada zbytečných vyloučení a obdržených gólů, ale i tak hodnotím utkání velice kladně,“ říká k zápasu Martin Haleš.

Hodnocení hlavního trenéra Sokolů Ladislava Štancla

„Tentokrát se nám povedl vstup do zápasu, který nám hodně pomohl. Celý zápas jsme odehráli týmově a koncentrovaně. Jsem rád, že se gólově prosadily všechny naše formace a do obrany jsme hráli opravdu zodpovědně. Je potřeba v takových výkonech pokračovat a hrát neustále s plným nasazením. Teď už se plně koncentrujeme na další víkend, kdy nás čekají dva další zápasy.“

Příští zápas odehrají Sokoli venku proti Black Angels v pátek 27. 9. od 20 hodin.

Superliga florbalu, 2. kolo:

SOKOLI Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 11:5 (5:1, 2:2, 4:2)

Branky Pardubic: 02:48 Martin Zozulák, 04:15 Václav Oubrecht, 13:13 Petr Černý, 13:57 Přemek Pakosta, 19:14 Václav Oubrecht, 33:43 Jan Kourek, 39:47 Jan Kourek, 48:17 Jan Kourek, 51:06 Daniel Škeřík, 54:51 David Žáček, 56:54 Jan Savický

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula

Sestava Pardubic: Haleš – Oubrecht, Kaluža, Dlesk, Škeřík, Slabý, Formánek, Prix – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Pakosta, Šmíd, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Krigovský