767_20200327_173245.png

ZMĚNA VE VEDENÍ KLUBU – PŘICHÁZEJÍ ČTYŘI NOVÉ TVÁŘE

Pardubický florbalový klub rozšiřuje své vedení o čtveřici jmen. K užší spolupráci s klubem přichází do výkonného výboru Milan Koubek, Jan Černohorský, Jan Cakl a Jakub Burian. „V současné situaci chceme a potřebujeme rozšířit vedení klubu. Jedním z důvodů je samozřejmě reakce na odchod Petra Musila. Druhým důvodem, pro mě osobně důležitějším, je dlouhodobá potřeba zapojení nových lidí, kteří nám pomohou některé věci vnímat a nastavit jinak a lépe,“ vysvětluje generální manažer klubu Martin Zozulák.

Konec letošní sezony byl pro SOKOLI složitý a také nečekaný. V průběhu roku se potkalo několik událostí, které vedení klubu přivedly ke změnám. Ty se budou realizovat ihned a budeme je postupně prezentovat.

„Impulsem byl jednak konec Petra Musila ve vedení našeho klubu, druhým důležitým faktorem pak bylo vyhodnocení uplynulé sezony. To určitě neobsahuje pouze hodnocení Superligového týmu mužů, ale také hodnocení další naší činnosti, zejména práci s mládeží a budování struktury klubu. Tam můžeme najít mnoho pozitivního pro příští sezony. Výsledkem tohoto hodnocení, které proběhlo i v širším okruhu našich členů byl návrh na rozšíření vedení klubu. Tak, abychom dokázali naši činnost dále rozvíjet a také rozložit odpovědnost ve vedení na více osob, kterým na našem klubu záleží,“ říká předseda klubu Vít Drašar.

Příchod čerstvých tváří do vedení klubu by měl pomoci lepší komunikaci, nastavení strategií a využití silných stránek klubu. „Hlavním úkolem nového vedení je nastavení celé klubové strategie, jeho dalšího směřování a určení vizí a cílů klubu. Zároveň má každý z nich zkušenosti a přesah do jiných činností, které jsou pro řízení klubu důležité. Vybrali jsme lidi, kteří mají trochu nadhled a odstup od každodenního fungování klubu a dokážou díky tomu vidět věci z trochu jiné perspektivy. Nejdůležitější ze všeho pro mě je, že všichni čtyři mají vztah ke klubu, budoucnost klubu jim není lhostejná a máme mezi sebou vzájemnou důvěru, která je pro jakoukoliv spolupráci zásadní,“ říká Martin Zozulák.

Všichni členové výboru se budou aktivně podílet na strategických rozhodnutích a plánování, tedy doslova řídí celý klub. „Každý bude mít také pod kontrolou svou oblast, za kterou bude zodpovídat. Běžnou provozní agendu pak budeme nadále zajišťovat v naší kanceláři,“ doplňuje Vít Drašar.

Ani jeden ze čtyř nových členů výkonného výboru není pro pardubické fanoušky nováčkem. Jakub Burian je odchovancem klubu, stejně tak Jan Cakl. Milan Koubek a Jan Černohorský jsou trenéry mládeže a oba si vyzkoušeli i působení u A týmu. Zároveň mají všichni bohaté zkušenosti s managementem ve firmách nebo s mediální komunikací. Jejich jmenování musí ještě formálně potvrdit valná hromada oddílu, nicméně aktivní spolupráce na vedení klubu začíná ihned. „Chtěl bych novým členům výboru poděkovat za to, že souhlasili a přijali odpovědnost podílet se na vedení. Všichni jsou s naším klubem dlouhodobě propojeni. Zároveň má každý z nich bohaté zkušenosti ve svém pracovního oboru. Toho chceme využít a aplikovat nové věci do chodu našeho klubu,“ uzavírá předseda klubu Vít Drašar.