Související zápasy

SOKOLI Pardubice
949_20211216_113414.jpg

A tým čeká po reprezentační pauze dvojzápas na Dašické. Přijede Sparta a SKV.

Téměř měsíc dlouhá pauza od Superligového florbalu je u konce! Pardubice znovu ožijí florbalem, SOKOLI čeká dvojzápas s pražskými soupeři. V pátek se utkají se Spartou, v neděli s SKV.

Ne všichni účastníci pátečního utkání prožívali pauzu od soutěžních zápasů. Celkem čtyři hráči Sparty se účastnili uplynulého mistrovství světa v Helsinkách. Dva z těchto čtyř hráčů si dokonce odvezli medaili! Těmi byli brankářská opora týmu z Prahy Martin Beneš a útočník Mikuláš Krbec. Lukáš Ujhelyi a Michal Pažák se v dresu Slovenské reprezentace umístili historicky nejlépe, na sedmém místě. Před pauzou páteční soupeř SOKOLŮ zapsal těsnou prohru s Chodovem, na tu bude chtít zapomenout a získat důležité body do tabulky. 

TJ Sokol Královské Vinohrady budou pravděpodobně soupeřem Pardubic o pozice ve spodní části tabulky. Sokolské derby slibuje vyrovnanou bitvu, SKV má totiž podobnou formu jako SOKOLI. Poslední výhra SKV se datuje k 28.10., hosté tedy budou v Pardubicích bojovat o důležité body do vyrovnaného spodku tabulky. K bodovému zisku může SKV pomoci kanonýr Viktor Kopecký, který má v letošní sezóně již 28 kanadských bodů!

Body do tabulky Livesport Superligy budou ale chtít získat také domácí SOKOLI. Z pardubického týmu na mistrovství neodjel žádný hráč, celý tým se tedy mohl pilně připravovat. Hráči absolvovali náročné fyzické bloky, aby se na hřiště vrátili v nejlepší možné formě. Velká změna přišla na postu hlavního trenéra “A” týmu. Martina Zozuláka na lavičce SOKOLŮ nahradil staronový trenér Milan Koubek, který poslední roky působil na lavičce dorosteneckého týmu. Ten se pokusí připravit tým co nejlépe na závěr základní části a následné boje. 

Vylepší se díky trenérské změně týmové statistiky? V letech, kdy “A” tým vedl trenér Koubek, se úspěšnost přesilových her nedostala pod hranici 37%, právě tento speciální tým ale v současnosti nezáří, v minulé sezóně v této činnosti byli SOKOLI nejhorším týmem Livesport Superligy, v aktuálním ligovém ročníku je v přesilových hrách horší pouze Česká Lípa, “A” tým má úspěšnost 30,43%. Zpevnit bude potřeba také obrana, v letech 2015-2018 obdrželi SOKOLI nejvíce branek v ročníku 2015-2016 a bylo jich 158. V aktuální sezóně pardubická obrana obdržela již 149 branek.

Doufáme, že se “A” tým se bude znovu moci opřít o skvělou domácí atmosféru. V tabulce průměrné divácké návštěvnosti se SOKOLI nachází na třetím místě s průměrem 226 diváků na utkání. 

Povede se trenéru Koubkovi úspěšný restart na pardubické střídačce?


Komentář hráče “A” týmu Ivo Teichmana:

Věřím, že do zápasů půjdeme po delší pauze s velkou chutí do hry a odhodláním, předvést co nejlepší výkon, abychom zlomili sérii proher a potěšili diváky, kteří nás přijdou podpořit.

Livesport Superliga, 18. a 19. kolo:

Pátek, 16. prosince, 18:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha

Neděle, 18. prosince, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady