Související zápas

SOKOLI Pardubice

Poslední domácí zápas v roce 2023. SOKOLI se utkají s Lípou

V neděli 17. prosince se ve sportovní hale Dašická odehraje poslední domácí utkání roku 2023 pro pardubické florbalisty. Ti se v rámci 16. kola Livesport Superligy střetnou s FBC 4CLEAN Česká Lípa.

Českolipští florbalisté se v tabulce Livesport Superligy nachází na 10. místě, které zaručuje postup do předkola play-off. Svěřenci trenéra Vladimíra Trčky  dokázali na začátku prosince překvapivě bodovat na hřišti FAT PIPE FLORBAL CHODOV (prohra 7:6 po prodloužení), avšak v posledním utkání proti Liberci nenavázali na dobré výkony z předešlých zápasů a prohráli 3:6. Českolipský celek je zajímavým mixem dravého mládí a velkých zkušeností. V obraně najdeme zkušené borce jako jsou Slaný s Křenkem, na druhé straně pak v útoku mladíčka Pekárka, Seiberta či expardubického "šutéra" Krajcigra, který je nejlepším střelcem FBC. Na co si musí dát Česká Lípa pozor, tak je to disciplinovanost. S 82 trestnými minutami je společně s Chodovem nejtrestanějším celkem Livesport Superligy.

Pardubičtí SOKOLI se v posledním duelu pokusili o překvapení kola, když ještě ve 48. minutě vedli nad Chodovem 4:3. Pak si ale pardubická obrana nepohlídala Toma Ondruška, který vyrovnal a dvěma brankami v závěru třetiny rozhodl o vítězství 6:4 chodovský Vávra. SOKOLI se tak nadále krčí na chvostu tabulky a boje o záchranu nejvyšší soutěže v Pardubicích je tak s největší pravděpodobností opět neminou.

V prvním vzájemném duelu v této sezóně zvítězila Česká Lípa na svém hřišti 8:3. V sestavě domácích exceloval Ondřej Kopič, který vstřelil hattrick a navíc přidal jednu přesnou asistenci. Na pardubické straně se dvěma góly blýskl Petr Křinka.

Duel 16. kola Livesport Superligy mezi SOKOLI Pardubice a FBC 4CLEAN Česká Lípa startuje v neděli od 17:00 ve sportovní hale Dašická. Utkání můžete sledovat živě na videoplatformě Českého florbalu.