Související zápas

SOKOLI Pardubice
1176_20240102_100556.jpg

První utkání roku 2024. Na Dašickou přijede ve čtvrtek Ostrava

První utkání roku 2024 pro pardubické florbalisty. Do sportovní haly Dašická přijede ve čtvrtek 4. ledna ostravské FBC. V prvním vzájemném střetnutí v této sezóně vyhrálo FBC 5:4.

Ostravské FBC se v tabulce Livesport Superligy nachází na 9. místě s 20 body. Tým trenéra Jakuba Robenka zvládá skvěle především utkání s papírově slabšími soupeři (výhry nad BUTCHIS 6:4 a 7:3, čtyři získané body z dvojutkání s BLACK ANGELS, výhra nad Karlovými Vary či výhra 5:4 nad SOKOLY). Individuálním statistikám vévodí Lukáš Pešat s 20 kanadskými body, kterému zdárně sekundují Lukáš Herblich (10+6) a Marek Bräuer (9+5). Speciální utkání čeká Lukáše Kučeru, který se poprvé od svého přestupu do Ostravy představí ve sportovní hale Dašické, kde poprvé nakouknul do Superligy právě v dresu Pardubic. 

Pardubičtí florbalisté se i nadále nacházejí na posledním místě Livesport Superligy. Nic na tom nezměnil ani posledním zápas na hřišti Vítkovic, ve kterém SOKOLI prohráli 3:9. Na čem by měli SOKOLI do dalších utkání zapracovat, tak to jsou bezpochyby přesilové hry. Poslední přesilovou hru proměnili v utkání s Karlovými Vary (19. listopadu) a nyní tak táhnou šňůru šesti neproměněných početních výhod. Útok Sokolů táhne dvojice Drba - Polis, když obě předsezonní posily získaly 20 kanadských bodů. 

Utkání 18. kola Livesport Superligy startuje ve čtvrtek 4. ledna od 18:00 ve sportovní hale Dašická.