1033_20221012_164343.jpg

Adam Šmíd: Po výhře nad Vítkovicemi nesmíme být hlavou v oblacích

Aktuální lídr kanadského bodování celé Livesport Superligy, který má velký podíl na prvních výhrách pardubického týmu. To je kanonýr Adam Šmíd, který v rozsáhlém rozhovoru popisuje začátek superligové sezóny, úvodní výhry SOKOLŮ, nebo rozhodující faktory utkání s BLACK ANGELS.

Po dlouhém a náročném konci sezóny začala příprava na sezónu aktuální déle než obvykle, jak jsi to vnímal?

Určitě jsem byl rád. Po konci minulé sezóny jsme si potřebovali hlavně odpočinout jak fyzicky, tak i psychicky. Závěr sezóny, play-down a barážové bitvy pro celý tým byly jedny z nejtěžších zápasů a nikdo z nás je nechce zažít znovu.

V přípravě jste se utkali se Znojmem v rámci poháru a se superligovými týmy, jaké byly v týmu pocity z výkonů v těchto zápasech?

Zápasy v přípravě nebyly z naší strany nic moc. Před sezonou se nám změnil hlavní trenér, který nám představil, jak se chceme prezentovat a co od každého z nás očekává, takže jsme během těchto zápasu ladily detaily, abychom byli připraveni na start superligy.

Do sezóny tým vstoupil v Karlových Varech, na půdě nováčka soupeře, jaké bylo od zápasu očekávání?

Do zápasu jsme šli jako mírný favorit, určitě se od nás očekávala výhra. Ta ve Varech bohužel nepřišla, zápas jsme si prohráli sami a tento zápas musíme průběhem sezóny napravit.

Ve Varech jste i přes herní převahu prohráli, jaké byly největší důvody této ztráty?

Řekl bych neproměňování šancí. To byl hlavní důvod, kvůli kterému jsme zápas nezvládli. Bohužel jsme v zápase měli nespočet šancí, ale střelecká neproduktivita nás obrala o body. Právě produktivitu jsme po tomto zápase museli zlepšit.

Los k týmu nebyl přívětivý a v dalším zápase přijela do enteria arény pražská Sparta, body ale nebyly daleko, co tomu chybělo?

Chybělo asi trochu štěstí. Zápas se nám celkem podařil, byli jsme aktivní, ale nepodařilo se nám získat žádný bod. Ztráta bodů v takto vyrovnaném zápase mrzí možná dvojnásob, v hale byla totiž perfektní divácká kulisa a mrzí mě, že jsme pro všechny fanoušky v hale nezískali žádný bod.

Po bodu v Liberci konečně přišla pro tým také první výhra, překvapení proti Vítkovicím a výhra 5:4, jaké jsou pro hráče pocity po zápase jako byl právě tento?

Určitě jen ty nejlepší přeci jenom Vítkovice se neporážejí každý den, takže jsme určitě rádi, že se nám to podařilo týmově urvat a připsat si první výhru před domácími fanoušky.

Jak moc může výhra nad jedním z favoritů celé soutěže pomoci týmu do dalšího průběhu sezóny?

Pomoct nám může hodně, ale nesmíme létat v oblacích. Musíme se soustředit na další zápasy, přeci jenom je to teprve začátek ligy a zápasu bude ještě spousta. V nich musíme předvádět minimálně stejné výkony, jako právě proti Vítkovicím a věřím, že s výkony přijdou také body.

Navázali jste výhrou proti BLACK ANGELS, v zápase padlo hodně branek, ty jsi byl u pěti z nich, co v zápase rozhodlo?

Začátek zápasu se nám nepovedl poté našich představ, ale poté jsme se dokázali srovnat a hrát naši hru, zápas podle mě rozhodlo proměňování šancí, ve kterém si troufnu říct, že jsme byli o krok dále, než soupeř.

Aktuálně se nacházíš na prvním místě produktivity celé Livesport Superligy, co musíš nyní udělat pro udržení na této pozici?

Body se ode mě očekávají, jelikož mám v týmu roli playmakera. Já se musím dál posouvat a zlepšovat abych byl pro tým ještě větším přínosem.