1167_20231121_093248.jpg

Lukáš Prix: "Když máte šňůru 10 proher, tak se těžko udrží dobrá atmosféra v týmu"

Polovina základní části Livesport Superligy se blíží. Jak hodnotí dosavadní výsledky kapitán mužského "A" týmu Lukáš Prix? Jak se těší na pondělní televizní duel s BUTCHIS a jak se pracuje v celku, který táhl šňůru deseti proher v řadě?

Lukáši, v polovině sezóny se nacházíte na předposledním místě tabulky. To asi není úplně pozice, na které jste chtěli být, je to tak?

Samozřejmě to není pozice, kde jsme chtěli být, bohužel jsme ale nezvládli některé venkovní zápasy s týmy, které byly v tabulce kolem nás a tyto týmy ještě přidali i nějaké nečekané body ze zápasů se silnými soupeři a díky tomu jsme se propadli až dolů. Na druhou stranu sezóna je teprve před půlkou základní části a máme ve svých rukou, jak se to dál bude vyvíjet.

  Bodovat jste dokázali pouze v prvním utkání na hřišti BLACK ANGELS a následně až pak v posledním kole proti Karlovým Varům. Celkově jste táhli šňůru deseti proher v řadě. Jaká byla atmosféra v týmu?

  Když máte šňůru 10 proher, tak se těžko udrží dobrá atmosféra v týmu. Samozřejmě jsme si to uvědomovali, ale na druhou stranu jsme si to nějak extrémně nepřipouštěli. Šli jsme zápas od zápasu, ale bohužel se nám to nedařilo prolomit. Byť jsme tam měli některé zápasy dobré, tak jsme prohrávali a podařilo se nám to zlomit až teď v posledním zápase s Karlovými Vary.

   Nejen florbalové veřejnosti neunikla ostudná porážka 2:22 s Mladou Boleslaví, po které rezignoval trenér Štancl. Jak si takovýto výsledek s odstupem času vysvětluješ?

   Musím říct, že jsem nad tím potom už nějak víc raději nepřemýšlel, člověku se k takovým prohrám moc vracet nechce. V tom zápase jsme od začátku byli úplně odevzdaní a nebyla tam žádná chuť, bojovnost nebo něco, co by mohlo alespoň trochu tu porážku zmírnit. Boleslav do toho ještě byla extrémně efektivní a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.

    V pondělí hrajete důležitý televizní zápas s BUTCHIS. Co by na nováčka Superligy mohlo platit a jak se budete chtít prezentovat?

    Až do posledního domácího zápasu s Vary jsme měli na domácím hřišti těžké soupeře, se kterými málokdy bodujeme, takže jsem rád, že teď budeme hrát proti BUTCHIS, proti kterým by nám mohli pomoci také domácí fanoušci. Herně se budeme chtít prezentovat jako v posledních zápasech, což je rychlý přechod po zisku do útoku a kvalitní zakončení. Také se nám konečně vrací zranění hráči, kteří mají více zkušeností, které by se také mohly projevit proti nováčkovi v lize.

     Na začátku sezóny si tě tým zvolil za svého kapitána, tak pociťuješ na sobě nějakou větší zodpovědnost nebo tlak?

     Myslím, že jsem to už v nějakém rozhovoru zmiňoval. Pro mě jako celoživotního pardubáka a člověka, který si tím klubem prošel opravdu od malička je to čest, ale také vím, že jsem za ten tým zodpovědný a jsem rád, že mi takhle kluci projevili důvěru, tudíž nějaký způsob tlaku tam je. Není to však nějaký extrémní tlak, který by mě svazoval nebo bych se díky tomu necítil ve své kůži, všechno je to v nějaké přípustné míře.