Související zápasy

SOKOLI Pardubice
1192_20240308_154441.jpg

Přemek Pakosta: Musíme podat maximální týmový výkon

V pardubickém celku bychom našli jen málo zkušenějších hráčů. Útočník Přemek Pakosta nastupuje v mužském "A" týmu již 8. sezónu. Jakou očekává sérii play-down proti BLACK ANGELS a jakou hrou se budou chtít SOKOLI prezentovat?

Přemku, opět po roce vás čekají boje o udržení Superligy. Jak se na sérii s BLACK ANGELS těšíš a co od ní očekáváš?

Série s BLACK ANGELS bude náročná. Sezóna se nám vůbec nepovedla a do play-down jdeme jako velcí outsideři. Zápasy v play-down jsou úplně jiné od těch v základní části, zároveň se na tuto část sezóny už delší dobu připravujeme. Věřím, že můžeme překvapit a napravit to, co se nám v základní části nepodařilo.

Jak by si popsal hru BLACK ANGELS? Na co si budete muset dát největší pozor?

Bleci se snaží hrát atraktivní florbal. Opírají se o dobré individuality v útoku, kteří dokážou rozhodovat zápasy. Pozor si určitě musíme dát na zbytečné ztráty, nenabízet jim laciné šance a brejky, ve kterých jsou také silní.

Co bude vaším klíčem k úspěchu? Jakou hrou se budete chtít prezentovat?

Abychom mohli pomýšlet na úspěch, tak musíme podat maximální týmový výkon. Dlouhodobě nás trápí koncovka a proměňování šancí. V play-down těch šancí tolik nebude, proto si jich musíme vážit a vytěžit z nich maximum. Nechci odkrývat karty, ale určitě by naše hra měla vycházet ze zajištěné obrany, kvalitní a jednoduché hry na balónku a brejcích.

Čekáš, že letošní boj o záchranu bude ten nejtěžší, co se za poslední roky v Pardubicích hrál?

Nejspíše asi ano. Máme velmi mladý tým, někteří kluci takovéto zápasy ještě nehráli nebo je nehráli v roli, kterou mají nyní. Zároveň vstupujeme do play-down z pozice posledního v tabulce, tudíž začínáme venkovními zápasy, které budou o to těžší. Přesto věřím, že tato utkání zvládneme a před našimi skvělými fanoušky úspěšně zakončíme!