991_20220408_090631.jpg

Začíná baráž o Livesport Superligu

SOKOLI si díky povedenému druhému kolu play-down zajistili nejdelší možné pokračování letošní sezóny. V baráži se utkají s poraženým finalistou první ligy Bulldogs Brno.

Podruhé v řadě se v sérii, ze které poražený tým bude hrát příští rok 1. ligu mužů, se SOKOLI vydají do Brna. Po skalpu Hattricku Brno se nyní utkají s dalším brněnským týmem, tím budou Bulldogs Brno. 

Bulldoci mají SOKOLŮM rozhodně co vracet. Psala se sezóna 2018/19 a Bulldogs hráli v neskutečné 24. sezóně v nejvyšší soutěži v řadě. V play-down se ale potkali se Sokolem Pardubice, tehdy série skončila 4:0 ve prospěch Pardubic, pro Bulldogs to následně znamenalo po dlouhé době pád do 1. ligy mužů. Nyní ale mají čas na odplatu. Oba týmy se od posledního zápasu série play-down nepotkali, kádry se obměnily, série tedy bude naprosto odlišná. 

Největším jménem v tehdejším kádru Brna byl bezpochyby aktuálně juniorský mistr světa a aktuálně hráč Mladé Boleslavi Petr Koláčný. V sestavě mělo Brno také jedno jméno zajímavé spíše v současnosti, tím byl Adam Konečný. Pouhých deset hráčů ze sestavy posledního vzájemného zápasu obou týmů se aktuálně nachází v týmu SOKOLŮ. Nejvýraznějšími je útočné trio Zozulák-Šmíd-Pakosta a opora v pardubickém brankovišti Martin Haleš, který sérii v roce 2019 odchytal z pozice nadějného juniorského brankáře. 

Pojďme ke statistickému okénku z týmu Bulldogs. Zmiňovaný Adam Konečný, který v brněnském týmu pokračoval celou dobu také v 1. lize mužů a nyní se dostal do pozice lídra týmu, který by rád svému týmu vystřílel postup zpět do Superligy. V základní části zapsal neskutečných 55 kanadských bodů, z čehož bylo 29 branek. Ve skvělém tempu pokračoval také v play-off, kde během 11 zápasů zapsal 14 kanadských bodů. Oporou v brankovišti je v letošní sezóně Jakub Haltmar, který měl v základní části průměr obdržených branek 4,1 a vychytal 15 výher týmu, k čemu přidal ještě 8 výher v play-off. 

Největší novodobé úspěchy Bulldoků byly v sezónách 2014/15 a 2015/16, kde v obou sezónách vypadli v semifinále s Mladou Boleslaví a o rok později s Chodovem a skončili na čtvrtém místě. Na druhou stranu SOKOLI takovýto úspěch zatím nezažili, jejich maximem je stále osmé místo a vypadnutí ve čtvrtfinále v sezóně 2017/18. Toto maximum budou chtít vylepšit v příští sezóně, v cestě k tomuto cíli jim stojí tři vyhrané zápasy v baráži.

K úspěchu bude SOKOLY táhnout útočné trio Zozulák-Šmíd-Pakosta. Všichni tito hráči se vystříleli do perfektní formy a v sérii s Hattrickem Brno si připsali shodně 10 kanadských bodů. Do perfektní formy se dostal také již zmiňovaný Martin Haleš, který v sérii s Hattrickem obdržel pouhých 20 branek ze 103 střel, které letěly na jeho branku.

Série o vše je zde, v neděli 10. dubna se odehraje první zápas série baráže, která je hraná na tři vítězné zápasy.Baráž o Livesport Superligu, 1. zápas

Neděle, 10. dubna, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno