659_20190410_151317.jpg

Zapojili jsme mladé hráče a zažili spoustu parádních akcí, hodnotí sezonu juniorů trenér Randa

Pro pardubické juniory už, stejně jako pro A tým, letošní sezona skončila, tu jim ukončila ve čtvrtfinále B play off KB ligy juniorů Ostrava. „Hodnocení uplynulého ročníku je pozitivní. Během něho jsme do týmu zařadili hodně mladých hráčů, dokázali hrát vyrovnané zápasy s týmy z TOP4, najezdili asi o 3000 kilometrů méně než minulý rok a zároveň zažili spoustu parádních akcí. Se sezonou jsem spokojený a konec ve čtvrtfinále B je asi zrcadlem toho, jak kvalitní kádr jsme měli,“ říká v posezonním hodnocení hlavní trenér juniorů Milan Randa.

Byl v sérii s Ostravou rozhodující první zápas, který jste nakonec ztratili v závěru?

Konec prvního zápasu jsme si měli lépe pohlídat a dotáhnout ho do vítězného konce. Ale tak co, udělali jsme chybu, ze které se poučíme, nikomu hlavu rvát nebudu. Ve druhém zápase jsme už byli lehce v křeči. Ostrava hrála to, co potřebovala, byla efektivní a my nebyli schopni hrát to, co jsme si řekli. 

Jak bys zhodnotil vaší cestu play off? Pouze s Chodovem jste výsledkově jeden zápas propadli, jinak vše byly vyrovnané utkání...

V předkole jsme se utkali s Milevskem. Tam to bylo oba zápasy bušení do stažené obrany soupeře, což vzhledem k průběhu sezony, kdy jsme většinu času hráli na brejky, byla nová situace, s kterou jsme zezačátku měli trochu problémy. Ale nakonec jsme oba duely zvládli a zaslouženě postoupili dál do osmifinále. 

Do něj si nás trošku překvapivě vybrala Mladá Boleslav. To, že to budou velmi vyrovnané zápasy, se ukázalo již v prvním utkání, kdy jsme vyhráli až po prodloužení. Druhé jsme na vlastním hřišti bohužel nezvládli, a tak se muselo rozhodnout až v rozhodujícím třetím utkání, kde jsem ukázali svou kvalitu, vyhráli a postoupili. 

Ve čtvrtfinále nás čekal pražský Chodov. Hned v prvním zápase se ukázalo, že jakmile nebudeme plnit základní věci a jen na chvilku polevíme, tak bude soupeř trestat. Nakonec z toho byla vysoká porážka 17:7. Z druhého dne jsem měl trochu strach, nicméně od první minuty bylo vidět, že kluci hodili výsledek z prvního utkání za hlavu a hráli konečně ten florbal, který jsme si řekli. I přes náš stoprocentní výkon však Chodov ukázal svou sílu a po výhře 6:2 postoupil do semifinále, my jsme spadli do play-off B.

V play-off B jsme se nejprve střetli s Vítkovicemi. První zápas jsme díky dobré efektivitě a dle mého ne stoprocentnímu nasazení soupeře vyhráli 4:3. Den poté jsme po koncentrovaném výkonu nakonec zpečetili postup po výhře 4:2. 

V takzvaných „opravách“ play-off B jsme se stejně jako minulou sezonu střetli s ostravským FBC. První utkání na domácí palubovce bylo opět velmi vyrovnané, bohužel jsme si špatně pohlídali konec utkání, a tak jsme devadesát vteřin před koncem inkasovali na 6:5 a stav utkání už nezvládli korigovat. Přesně čtyřiadvacet hodin poté jsme rozehráli druhý zápas, ve kterém jsme odvraceli konec sezony. V první třetině jsme hráli celkem dobře, chytře na balonku a s četnou střelbou. Od druhé periody ale převzali otěže zápasu ostravští florbalisté, kteří díky dobré efektivitě a naší nemohoucnosti něco vymyslet v útočném pásmu zaslouženě postoupili mezi šest nejlepších týmů soutěže. Nám tak sezona skončila.

Odehráli jste sezonu ve skupině A, pomohlo vám to poté do vyřazovacích bojů v porovnání s minulou sezonou, kdy jste hráli skupinu B?

Jsem hrozně rád, že jsme nemuseli zažít utrpení z minulé sezony ze skupiny B, která je kvalitativně úplně někde jinde, než „áčková“ skupina. Díky tomu, že jsme letos museli hrát každý zápas na sto procent, tak jsme logicky udělali daleko větší posun, než v minulém roce, což mě těší. Několikrát během sezony jsme stáhli i čtyřbrankové manko a ukázali tak, že se s námi musí počítat.

Jak už jsi zmínil, zapojili jste do týmu řadu mladých hráčů, kteří byli ještě věkem dorostenci, to můžete brát pro následující ročník jako velké pozitivum, že? 

Určitě je to velké pozitivum. Je velmi dobře, že kluci, kteří byli ještě věkem dorostenci, nebyli v juniorech jen tak do počtu, ale hráli pravidelně a taky pravidelně ukazovali, že mají na to, aby byli klíčovými členy týmu. 

Povedlo se vám ale také zapojit hráče do A týmu, jaký z tvého pohledu oni udělali za tuto sezonu pokrok?

Povedlo se nám do A týmu zapojit čtveřici Šmíd, Petržela, Kaluža a Haleš. Adam Šmíd a Martin Haleš hráli během sezony za A tým pravidelně a hned se stali oporami týmu. Vojta Kaluža společně s Davidem Petrželou udělali během sezony opět velký posun, od její druhé poloviny už absolvovali tréninky pouze s muži a pokud byl prostor, tak naskočili i do některého ze zápasu. Jsem za ně moc rád, přeji jim v A týmu co nejvíce zdaru a aby je florbal dál bavil.

Jaký v následujících měsících po konci soutěže čeká tým program?

V první půlce května nás čeká ještě ukončení sezony, kde si dáme nějakého čuníka z farmy od Macků, uděláme hezké sportovní odpoledne. 13. května začínáme s přípravou na novou sezónu, která doufám bude opět minimálně tak úspěšná, jako ta letošní.