Do Pardubic přijede FBŠ Hummel Hattrick Brno!

Boj o přímou záchranu bude pokračovat v neděli utkáním na Dašické. “A” tým aktuálně na desátou příčku ztrácí čtyři body, potřebuje tedy nutně zvítězit.

Šanci na přímé udržení také stále živí nedělní soupeř Pardubic, Hattrick Brno, který je aktuálně na jedenácté příčce se sedmnácti body pouze o skóre před Pardubicemi. V prvním vzájemném zápase, který vysílala ČT Sport, zvítězili jihočeši poměrem 6:4. Brno v posledních utkáních, ač hraje velmi vyrovnané zápasy, vítězství nesbírá. Během posledních šesti klání získalo pouhé dva body za prohry v prodloužení s SKV a po nájezdech se Spartou, což je velmi cenný bod. Hattrick je nejvylučovanějším týmem celé Livesport Superligy se 116 trestnými minutami, na toto číslo má však velký vliv červená karta, kterou obdržel brankář Kuhn. Právě o tohoto brankáře se opírá většina úspěchů týmu, v letošní sezóně zapisuje skvělá čísla, když má průměr obdržených branek pouhých 4,91 a v procentuální úspěšnosti zákroků se nachází dokonce na třetím místě celé superligy s 81,34%.

SOKOLI z posledních čtyř utkání odešli bodově naprázdno. Nejvíce je může mrzet poslední důležitý boj o záchranu s Českou Lípou, který nezvládli a prohráli na domácím hřišti. Boj o desáté místo je ale stále otevřený všem z tria Česká Lípa, SOKOLI Pardubice a Hattrick Brno. Aby si Pardubice udrželi větší šanci na přímou záchranu, potřebují v nedělním utkání zvítězit. V posledních utkáních trápila SOKOLY hlavně disciplína, kterou se však podařilo v zápase s Českou Lípou zlepšit, k dispozici nechali Pardubice Severočechům pouze dvě početní výhody a obě dokázaly ubránit. Také “A” tým se ve statistice trestných minut nachází vysoko, přesněji na třetím místě se 106 trestnými minutami. Co však SOKOLY zdobí je úspěšnost střelby, méně než každá čtvrtá střela skončí v síti soupeře při úspěšnosti 25,65%.

Zvládne “A” tým druhý důležitý záchranářský duel?

24. kolo Livesport Superligy začne v neděli 21. února v 18 hodin.