920_20211007_092955.jpg

Eliška Kuchtová: Věci, co se naučím ve škole, zkouším v praxi na trénincích

Nepostradatelný dílek puzzle zápasů “A” týmu, trenérka sokolské mládeže a partnerka kapitána “A” týmu. Všechny tyto role ve svém životě zvládá Eliška Kuchtová. V rozhovoru popisuje začátky v klubu, trénování mládeže, či skloubení časově náročného programu.

Jak dlouho již v klubu působíš? Jak tvé začátky probíhaly?

V klubu letos začínám čtvrtou sezónu, začala jsem vlastně hned po přestěhování do Pardubic. K pardubickému florbalu jsem se dostala přes Přému, hledala jsem koníček a výplň času. Jelikož studuji na pedagogické fakultě, lákala mě práce s dětmi. Spojili jsme se tedy s Láďou Štanclem, přišla jsem na trénink přípravky, kde trénovala Bára Musilová, mně se to zalíbilo a začala jsem trénovat.

Účastníš se zápasů “A” týmu z pozice hlavní pořadatelky, jak jsi se k této pozici dostala?

Už před pořádáním jsem se podílela na chod klubu, dělala jsem ve fanshopu a u vstupu do haly. Díky Báře, se kterou jsem trénovala přípravku jsem se dostala k pořádání a po konci Báry jsem nyní hlavní pořadatelka. 

Jak jsi zmiňovala, trénuješ naše nejmenší, přípravku. Jak probíhají tréninky?

U nejmenších dětí je důležitý hlavně všestranný vývoj, ne pouze hraní florbalu. Snažíme se s dětmi dělat nejrůznější sporty, jako jsou například parkur nebo gymnastika. Snažíme se vše podávat formou her, aby si děti každý trénink maximálně užili a aby se zapojili všichni.

Zmiňovala jsi také “Přému”, pro čtenáře kapitána “A” týmu, Přemka Pakostu. Probíráte spolu florbal nebo si chcete od tohoto kolotoče na chvíli odpočinout?

Přému znám odjakživa, co hraje florbal, takže jsem věděla, do čeho jdu (smích). Vím, kolik času tomu věnuje a myslím si, že by nebylo zdravé to řešit pořád i doma, takže se od toho snažíme spíše vypnout. Na druhou stranu florbal je náš společný koníček a jsme za to rádi.

Jak vše stíháš se studiem na pedagogické fakultě v Hradci Králové?

V průběhu týdne se to vše snažím co nejlépe skloubit. Pokud to dovoluje rozvrh, tak se snažím účastnit všech tréninků co jde, bohužel rozvrh je neměnný a ne vždy to jde stíhat. Občasnou absenci na trénincích se dětem snažím vynahrazovat tou nejlepší možnou péčí. Díky studiu pedagogiky mám také jiný pohled na trénování a vše, co se ve škole naučím, se hned snažím využívat v praxi.

Když už se ti naskytne volná chvilka, co ráda podnikáš?

Mám ráda aktivní odpočinek, takže se ráda projdu po horách, nebo pouze v lese, projedu se na kole, či si dojdu zaplavat. Projít se s pejskem je ale pro mě ten nejlepší odpočinek.