932_20211103_181605.jpg

Filip Záhrobský: Připadám si, jako kdybych byl v týmu od mala

Mladý, talentovaný útočník, odchovanec týmu IBK Holice, který se před sezónou rozhodl pokračovat ve své florbalové kariéře v Pardubicích. V rozhovoru mluví o životní a florbalové změně po přestupu či uplynulých zápasech.

S týmem se sžíváš po přestupu z IBK Holice, jak se ti to daří?

Daří se mi to lépe, než jsem čekal. Připadám si, jako bych už byl v tom kolektivu od mala. Kluci mě vzali do týmu hned a za to jim patří velké díky. Těším se na další roky tohoto kolektivu a doufám, že nám to vydrží dlouho.

Co ti nejvíce pomáhá v tvé aklimatizaci v novém prostředí?

Určitě rodina, která mě neustále podporuje a také lidé v Holicích, kde jsem vůbec nečekal, že dostanu takovou podporu. Ještě bych nemohl zapomenout na trenéry a spoluhráče. Díky tomu se cítím jako doma a myslím, že už jsem se zabydlel.

Co se nejvíce změnilo po tvém přestupu do Pardubic?

Změnil se u mě přístup k tréninkům a celkově jsem se změnil florbalově. Taky se změnil můj volný čas. Byl jsem zvyklý na 2 tréninky týdně a hodně volného času. Teď máme 4 tréninky týdně a jsem rád, že si vůbec udělám čas, ale jsem za to hrozně rád, protože dělám naplno to, co mě baví.

S týmem máte za sebou úvodní čtyři turnaje, jak je hodnotíš?

Ze začátku jsme byli v horším koši, takže tam nebyly nejlepší týmy, ale i tak to byli náročné zápasy, kde si myslím, že jsme až na nějaké výpadky předvedli dobrý výsledky a dobrou hru. Po postupu do lepšího koše se mi naše hra taky líbila a až na zápas s Náchodem to byly dobré zápasy.  Už se těším na další turnaj, kde ukážeme naši kvalitu a sílu.

Tobě osobně se dařilo v posledním turnaji výtečně, ve dvou zápasech sis připsal 8 kanadských bodů, čím si takovou individuální úspěšnost vysvětluješ?

Vůbec nevím, asi jsem se dobře vyspal (smích). Ne dělám si srandu. Na tenhle turnaj jsem si hodně věřil. V hlavě jsem si říkal, že konečně musím předvést moji hru. Ale nejde o kanadské body, ale o týmový výkon, který nebyl vůbec špatný. Škoda, že ten Liberec nevyšel. Taky díky spoluhráčům, bez nich bych tolik bodů nedal.


Do Pardubic musíš kvůli tréninkům každý den dojíždět, jak to jde dlouhodobě zvládat se školou a dalšími povinnostmi?

Je to velmi náročné. Přijedu ze školy a hned nasedám na další autobus a jedu do Pardubic. Když přijedu domů kolem 9 hodiny, tak se jdu večer ještě učit. Pátek mám volno a tam si můžu plnit ostatní povinnosti.