655_20190323_103453.jpg

První místo nás těší. Cílem je postup na závěrečný turnaj do Plzně, říká trenér dorostenců Formánek

Také pardubičtí dorostenci už mají za sebou základní část, po které mohli slavit prvenství ve skupině C 1. ligy dorostenců. Z dvaceti utkání vybojovali čtyřicet devět bodů za šestnáct vítězství, jednu remízu a tři porážky. Do vyřazovacích bojů jdou tak z nejlepší pozice a v první sérii, kde se utkají s Uherským Brodem, budou mít v neděli 24. března na Dašické výhodu domácího prostředí.

Nakonec jste ovládli skupinu C, panuje tedy se základní části spokojenost?

Určitě první místo potěší, odehráli jsme super zápasy s Náchodem, Hradcem Králové, Žďárem, ale jinak bych úroveň ligy moc nehodnotil. Každopádně bychom potřebovali v sezoně odehrát více zápasů s kvalitativně lepšími soupeři, to by nás posouvalo dál i při případných porážkách.

Jaké přednosti týmu bys vypíchl po základní části?

Jednoznačně týmovost, snaha se učit nové věci a morálka při tréninkových jednotkách.

Vyhráli jste šestnáct utkání z dvaceti a jednou remizovali, dalo by se říci, co vám dělalo v základní části největší problémy?

Zápasy se slabšími soupeři, kdy se nedokážeme soustředit po celý zápas. Tyto duely nás připravily o více bodů do tabulky.

V průběhu sezony jste do týmu zapojili i starší žáky, jak se vám daří zapracovávat tyto mladé hráče?

To je jedna z věcí, která mě strašně baví. Kluci jsou fakt perfektní, jak herně, tak lidsky. Věštím jim super budoucnost a v dorostu už teď převyšují některé hráče. Snad je to pro ně hnací motor a žene je dopředu, že mají tolik prostoru na hřišti.

V čem jste udělali od začátku sezony největší posun?

Osvojili jsme si nějaké herní situace, které jsou nezbytné ve starších kategoriích. Poměrně razantně jsme zlepšili střelbu, ale pořád je základ to, aby kluci měli z florbalu radost a snažili se řešit situace podle svého, kreativně.

Do play off jdete z 1. místa, stanovili jste si nyní pro vyřazovací boje nějaké cíle?

Jednoznačně postup na závěrečný turnaj do Plzně. Chceme odehrát co nejvíce kvalitních zapasů.

V osmifinále vás čeká Uherský Brod, znáte soupeře a víte alespoň zhruba, co by vás mohlo čekat?

Informace v dorosteneckých kategoriích se hledali dost složitě, takže jedeme podle statistik. Na nebezpečné hráče nasadíme psy obranáře, kluci zahrají své maximum, na palubovce necháme srdce a postoupíme.