802_20200827_105207.jpg

Milan Koubek v rozhovoru o dorostenecké kategorii

Druhou sezónu v čele dorosteneckého týmu začíná trenér Milan Koubek. Dorostenci pokračují ve stejném tréninkovém systému tréninků jako minulý rok, který jim přináší kondiční a halové tréninky přesně půlené. Jak je oblíbený trenér prozatím spokojený s letní přípravou, co očekává od UNYP Cupu a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.

U dorosteneckého týmu budete působit již druhou sezónu, jak byste krátce shrnul sezónu minulou?

Předchozí sezonu mohu hodnotit určitě pozitivně. Tým po celou dobu pracoval na 100%, navíc nám upravený herní model soutěže přinesl nové atraktivní soupeře a tím i kvalitní zápasy, které je zapotřebí pro ideální rozvoj hráčů.

Kvůli karanténním opatřením byla letos neobvykle dlouhá pauza. Těšil jste se, až se celý kolotoč znovu rozběhne?

Myslím, že nejsem jediný komu florbal a denní kolem něj chybělo. Jsem rád, že je momentální situace příznivá a věřím se odehrajeme „standardní“ sezonu.

Cítil jste u hráčů jiné rozpoložení po této dlouhé pauze?

Rozhodně ano! U všech je od prvního dne vidět nadšení a chuť do tréninku a za to jsem velmi rád.

Jak jste zatím s letní přípravou spokojen?

Jak už jsem zmiňoval v předchozí odpovědi, všichni pracují na maximum a s velkou chutí, proto nemohu být nespokojený. Věřím, že nám tento elán a chuť vydrží po celou sezonu.

Poslední srpnový víkend se již tradičně představíte na turnaji UNYP Cup. Bude to mimo přátelské utkání s FbC Hradec Králové první herní zkouška pro nový dorostenecký tým. Jaké jsou od turnaje očekávání?

Pro nás se bude jednat o první herní zápasy. Cílem je odehrát kvalitní zápasy a přenést do hry prvky z našeho tréninku, když toho budeme schopni, tak budeme mít splněno.

Jak byste si představoval, že by měl tým fungovat? 

Základním stavebním kamenem každého týmu je fungující „kabina“, dále je důležité, aby měl každý co největší chuť do tréninku a do tvrdé práce na posouvání svých individuálních a herních dovedností. Dle dosavadních tréninků a přístupu hráčů si myslím, že máme slušně nakročeno a určitě si budeme chtít celou sezonu maximálně užít!