982_20220317_092807.jpg

Ivo Teichman: Play-down je hlavně o nastavení v hlavách

Útočník “A” týmu Ivo Teichman je jedním z nejzkušenějších hráčů “A” týmu. Před začátkem série s Hattrickem Brno v rozhovoru popisuje problémy v sérii s SKV, co se musí změnit a co je v play-down nejdůležitější.

Série s SKV se týmu nepovedla, kde vidíš hlavní důvody?

Sérii určitě rozhodly naše zbytečné chyby. Neřešili jsme dobře herní situace, nebyli jsme efektivní. Naše hra měla být co nejvíce jednoduchá, tak tomu ale nebylo. Darovali jsme svými chybami soupeři góly, to nám soupeř nedopřál a my se na každý gól zbytečně moc dřeli. Hráli jsme do pevné obrany a za šest zápasů jsme se s tím nedokázali 100% srovnat.

Co musí tým změnit do série s Hattrickem Brno?

Troufnu si říct, že musíme změnit všechna negativa z mé první odpovědi. (úsměv) Očekávám od Hattricku podobný styl hry, jako mělo SKV. Soupeř bude přímočarý a velmi efektivní. Nesmíme pouze hrát opticky na míčku, musíme být nebezpeční a nedávat jim šance do brejkových situací. Dalším faktorem budou rozhodně zbytečná vyloučení, která ohrožují tým a nesmíme se jich dopouštět.

S play-down máš četné zkušenosti, co je na těchto zápasech nejdůležitější?

Není pouze frází, že vyřazovací fáze, ať už play-down, nebo play-off jsou pouze o nastavení v hlavě. V zápasech rozhodují maličkosti, zápasy jdou ve velmi rychlém sledu, takže je velmi důležité, aby tým nepoložilo vůbec nic, duhý den se může hrát od nuly. Důležitá je také výhoda domácího prostředí, kterou v sérii máme a musíme jí využít.

Jak je tým připraven na nejdůležitější zápasy sezóny?

Myslím si, že v tuto chvíli už příprava není ani tolik o florbalové přípravě, ale spíše té psychické. Musíme si všichni srovnat společný cíl a jít do série plně odhodlaní. Musíme být připraveni na zápasy proti těžkému soupeři, víme jak se na něj připravit a budeme připraveni perfektně. Zápasy v sérii Hattricku končily většinou o gól, na něco podobného se musíme připravit také my.

Zmiňuješ psychickou náročnost série, jak můžou zkušenější hráči včetně tebe pomoct velmi mladému týmu?

Ve vypjatých situacích musíme být oporami. Například Martin to ukázal na Vinohradech, kde se projevila jeho důležitost pro tým například v přesilových hrách, to jsou momenty, kde musíme projevit zkušenosti. Musíme dělat maličkosti, které nakopnou tým, jako je například osobní souboj. Na druhou stranu také musíme v klíčových situacích uklidnit a dodat potřebné sebevědomí.

Také v osobním životě máš napilno, máš v plánu se nastěhovat do rodinného domu, jak jde skloubit práce, stavění domu a náročné play-down?

Abych pravdu řekl, myslím si, že jsem si přál vítěznou sérii s SKV víc, než kdokoliv jiný. (smích) Samozřejmě bych nyní již potřeboval se více soustředit na stavbu a na práci, nic to ale nemění na tom, že si sezónu chci co nejvíce prodloužit, všichni totiž víme, že musíme vyhrát dvě série pro udržení v Superlize a uděláme pro to všechno.