922_20211014_114206.jpg

Jan Pek: Jít na Sokolskou výzvu byl skvělý nápad

Produkt projektu sokolské výzvy, Jan Pek, který prošel touto výzvou úspěšně a zapojil se do týmu dorostenců. Jak zpětně k výzvě přihlíží, proč se rozhodl pro Pardubice a jak vše časově zvládá popisuje v rozhovoru.

Před sezónou jsi se přihlásil na Sokolskou výzvu, co tě na tomto projektu zaujalo?

Chtěl jsem si zkusit nový trénink a chtěl jsem vidět rozdíl tréninků u nás v Předměřicích a v Pardubicích. Jsem strašně rád, že jsem na výzvě uspěl a jsem nyní natrvalo v Pardubicích.

Jak nyní s odstupem času toto rozhodnutí hodnotíš?

Rozhodně to byl výborný nápad. Kdybych se tak nerozhodl, tak rozhodně nerostu florbalově tak, jak můžu růst v Pardubicích a věřím, že se to bude ještě lepšit.

Před působením v Pardubicích jsi působil v Předměřicích nad Labem, jak na toto období vzpomínáš?

Kdybych nehrál v Předměřicích, tak nyní rozhodně nejsem tam, kde nyní jsem. Mám z Předměřic hodně krásných vzpomínek, byl tam skvělý kolektiv a mám díky tomu kamarády na celý život.

S jakým cílem jsi přestupoval do Pardubic?

Do Pardubic jsem přestupoval pod touhou zahrát si vyšší soutěž a poznat nové lidi, nový kolektiv a nové prostředí. Doufám, že zde ještě chvíli vydržím. (smích)

Musíš zvládat školu, dojíždění na tréninky a tréninky samotné, jak to zvládáš?

Je to samozřejmě poměrně časově náročné. Mám nyní mnohem méně volného času, který jsem musel pro pardubický florbal obětovat, ale rozhodně toho nelituji, užívám si každý moment v Pardubicích, kdy se můžu florbalově zlepšovat.

Máte za sebou s dorosteneckým týmem začátek sezóny, jak ho hodnotíš?

Myslím si, že všichni v týmu můžeme být spokojeni. Až na poslední zápas s Bohemkou jsme zatím neporaženi. Až na pár momentů si myslím, že jsme předváděli naší hru, ale samozřejmě jsou tam stále nějaké nedostatky, které když vylepšíme, můžeme porazit každého.

Jaké máš očekávání od zbytku sezóny?

Věřím, že zůstaneme v prvním koši naší ligy. Doufám, že si s klukama budeme hlavně užívat všechny zápasy a společně se zlepšovat, protože o tom to je!