1014_20220711_184459.jpg

Ladislav Štancl hodnotí první část letní přípravy

Hlavní trenér mužského "A" týmu Ladislav Štancl hodnotí první část letní přípravy a poodkrývá plány týmu do další části letní přípravy.

Láďo, máte za sebou první fázi letní přípravy. Jak si byl spokojený s jejím průběhem?

Průběh odpovídal tomu, že jsme začali později, než v předešlých letech. Sezóna byla opravdu dlouhá a náročná, takže během jednoho měsíce první fáze bylo hlavním úkolem pracovat na kondici a v rámci herních tréninků na nových prvcích, které chceme ve hře mít. V tomto ohledu jsme stihli asi vše, co jsme chtěli a důležité bude na to navázat.

Příprava vyvrcholila přípravným utkání proti BLACK ANGELS, které jste porazili 9:7. Co vám zápas ukázal?

Chtěli jsme na konci sehrát utkání, abychom si vyzkoušeli to, na čem pracujeme v tréninku a měli porovnání a materiály pro další práci. Zápas nám ukázal, jaké mohou být vazby mezi hráči v jednotlivých lajnách, jak se do týmu zapracovali mladí kluci i to, že i přes velkou herní převahu jsme dostali 7 gólů jen díky nepozornosti a drobným chybám, což je hodně. Rozhodně máme před sebou spoustu práce.

Nyní trénují hráči individuálně, v srpnu jim opět začne společná část přípravy. Jak bude vypadat a jaké významné akce kluky čekají?

Červencová individuální část je pro nás letos rozhodující a na hráčích leží velká zodpovědnost. Máme přípravu o měsíc kratší, a proto v srpnu nebude čas dohánět případné manko. Srpen bude hodně o herní přípravě a bude poměrně intenzivní. Hned v prvním týdnu odehrajeme přípravné utkání na Chodově, na které naváže společný týmový víkend, na který po třech dnech naváže účast na Czech opem. Jsme přihlášení i do poháru ČF, ve kterém dostanou opět šanci naši junioři, stejně jako loni. Na konci srpna pak odehrajeme poslední přípravný zápas.

Jaké máš s týmem cíle do nadcházející sezóny? Hned na startu vás čeká důležité venkovní utkání v Karlových Varech.

Myslím, že mluvit o konkrétních cílech je opravdu příliš brzy. Startujeme ve Varech a poté nás čekají další těžcí soupeři, takže v tomto ohledu bude důležitá celá úvodní část, nejen první zápas. Chceme z týmu vymáčknout maximum možného. Hned na začátku jsme nastavili, že pro nás trenéry je jednou z nejdůležitějších věcí maximální úsilí, pak přijdou i výsledky. Ale pokud to nepřevedeme v realitu, jsou to pouze kecy a ty jsou k ničemu, ukázaná platí. A my budeme věřit, že to ukážeme.

Ty osobně si se do pozice hlavního trenéra elitního týmu dostal znovu po dvou letech, tak jaký to je pocit? Tým se částečně obměnil.

Převládá jeden jediný pocit, a tím je obrovská zodpovědnost. Vůči hráčům, realizačnímu týmu, trenérům v klubu a nejvyšší soutěži v Pardubicích. Sice se tým obměnil, ale všechny hráče velmi dobře znám, takže je to v tomto ohledu určitě o něco jednodušší.