1058_20221213_130444.jpg

Lukáš Kučera: Jsem rád, když mé branky pomáhají týmu

Mladičký střelec pardubického “A“ týmu Lukáš Kučera hraje v letošní sezóně v perfektní formě. Připsal si prozatím 14 branek, k tomu na tři přihrál a je aktuálně nejlepším střelcem týmu. V rozhovoru rozebírá svou aktuální formu, předzápasové rituály a vyhlídky k pokračování soutěže.

V aktuální sezóně sis prozatím připsal 14 vstřelených branek, jak to vnímáš?

Jsem rád, že se mi v letošní sezóně zatím daří, i když jak se říká, vždy to může být lepší. Za 14 vstřelených branek jsem rád i proto, že některé góly pomohly týmu ke třem bodům. Věřím, že v druhé polovině sezóny gólů ještě přibude a získáme tak další body do tabulky.

Kde vidíš největší důvody tvé střelecké fazóny?

Největší rozdíl vnímám v tom, že se snažím od letošní sezóny tlačit více do střel. V minulých sezónách jsem se snažil vždy ještě někoho hledat v lepší pozici a to mi bylo často vyčítané. Takže jsem se na to zaměřil a zatím to přináší ovoce.

Ví se o tobě, že jsi velkým fanouškem Cristiana Ronalda, snažíš se od něj něco přiučit?

Fanouškem Cristiana jsem od útlého věku, kdy jsem hrál kromě florbalu i fotbal. Fanouškem Realu Madrid jsem doposud. Jako malý kluk jsem často sledoval jeho kličky a góly na internetu a překvapovalo mě, co v zápase dokáže. Jako jediný rituál, co jsem si od něj převzal je, že si před zápasem vždy v hlavě přehrávám celý zápas, jak bude probíhat a co v něm chci dělat.

V pětce jste si výborně sedli, v čem ti zkušenější spoluhráči nejvíce pomáhají?

Tito hráči mi určitě pomohli v aklimatizaci v týmu, kluci mi často dokázali dodat sebevědomí, když se mi zrovna nedařilo. Takže i díky nim se mi v této sezóně hraje dobře.

V minulosti sis prošel mládežnickými reprezentacemi, v čem ti tato zkušenost nejvíce pomáhá v současnosti?

Dodala mi motivaci na sobě stále pracovat a zlepšovat se. V současnosti mi to nijak nepomáhá, protože už je to nějaká doba, co jsem naposledy oblékl národní dres, ale věřím, že v budoucnu budu mít tu možnost ho ještě někdy obléknout.

Zmiňoval jsem tvou střeleckou formu, pomáhají ti k lepšímu výkonu nějaké rituály?

Spoluhráči dobře vědí, že jsem velkým fanouškem hry Counter Strike Global offensive (smích). A protože jsem v této hře dobrý, jako Cristiano v jeho nejlepších letech, tak si vždy před zápasem zahraju jednu, dvě hry, abych se odreagoval. Můj hlavní rituál jsem si zavedl nedávno, kdy jsme doma přišli o domácího mazlíčka, fenku Meggie. Před zápasem chodím k jejímu hrobečku a trávím u ní poslední chvilky před odjezdem. Díky tomu mám vždy motivaci na hřišti odevzdat vše, protože vím, že mě sleduje. Taťka si přál, abych každý gól věnoval jí, a proto mám taky motivaci zapsat se každý zápas mezi střelce.

Zpět do aktuální sezóny, jak její dosavadní průběh hodnotíš?

První polovinu sezóny hodnotím kladně, ve většině zápasů jsme se prezentovali dobře, i když poslední zápasy nebyly podle našich představ. Vždy nám chybělo kousek štěstí. Často jsme zápas prohráli o jeden gól, a bohužel nám teď nějaké body chybí, abychom byli v tabulce o něco výše.

Kde vidíš klíčové příčiny neúspěchů v uplynulých zápasech?

V posledních zápasech dáváme minimum gólů, i když šancí si vytváříme celkem dost, ale nedokážeme je proměnit. Hlavně zápasy proti Vinohradům a Chodovu jsou pro nás velkým vykřičníkem, jak se v zápase nechceme prezentovat. Také máme v poslední době zraněné některé hráče, kteří nám na hřišti chybí.

Co podle tebe musí tým nejvíce zlepšit, aby se mu podařilo postoupit do play-off?

Musíme především zvládat zápasy s týmy, které jsou v tabulce kolem nás. Bohužel se nám s těmito týmy nedařilo zatím moc bodovat a tyto výhry nám chybí. Věřím, že v druhé půlce sezóny zlepšíme naše výkony a dokážeme tyto zápasy přiklonit na naši stranu.

Týmu zbývá do konce základní části mnoho důležitých utkání, co od nich čekáš?

VÝHRY! Proher jsme v poslední době utrpěli dost, takže věřím, že se nám teď začne dařit a budou nám do tabulky přibývat body.