792_20200810_114422.png

Martin Zozulák hodnotí letní přípravu na sezónu 2020/2021

Po individuální části přípravy v červenci se od srpna budou hráči “A” týmu scházet ke společným tréninkům. Po herní zkoušce v rámci turnaje Prague Challenge se nyní SOKOLI budou upínat k pohárovým utkáním a poté ke startu Superligy. Své dojmy o první části přípravy, očekávání ke druhé části, či zápasech v poháru nám sdělil hlavní trenér A-týmu Martin Zozulák.

Jak jsi zatím spokojený s letní přípravou?

Zatím jsem velmi spokojený a upřímně říkám, že pozitivně překvapený. Daří se nám plnit vše, co jsme si s týmem na začátku nastavili. Troufám si tvrdit, že se nám daří tvořit skutečný tým, který táhne za jeden provaz a neřešíme žádné problémy uvnitř týmu. Z kluků je cítit obrovská chuť do práce, která je vidět hlavně na jejich přístupu ke kondiční přípravě. Rozhodně jdeme nyní správným směrem, ale cesta, která je před námi je ještě dlouhá.

Začíná druhá fáze přípravy, co od ní očekáváš?

Počítáme s tím, že se Superliga rozběhne v řádných termínech a máme tak 6 týdnů do prvního ligového zápasu. Za tu dobu potřebujeme udržet fyzickou kondici, vyladit všechny naše herní principy, najít ideální sestavu a pracovat na našem hlavním pilíři, kterým je fungující tým. Takže poměrně dost práce

Letos se na rozdíl od minulých let neúčastníte turnaje Czech Open ani jiné herní zkoušky kromě poháru. Nebojíte se nedostatku herní praxe?  

Czech open jsme nechtěli riskovat hlavně z důvodu potenciálního rizika kontaktu s někým, kdo je pozitivní na koronavirus a s tím spojené 14denní karantény pro celý tým. Zásadní pro nás je udržet celý tým v tréninku po celou dobu přípravy. Pokud bychom z těchto šesti týdnů museli dva vynechat, tak je to pro nás poměrně velký problém v přípravě na začátek ligové sezony. Herní praxí pro nás bude každý trénink s tím, že v každém srpnovém týdnu máme vrchol v podobě pohárového utkání, kde budeme zkoušet všechny prvky z tréninku. Určitě budeme více pracovat na taktice v rámci samotných tréninků (např. formou videorozborů) než tomu bylo doposud a zápasové vytížení takto suplovat.

V minulých letech tyto turnaje sloužily především k ladění sestavy, jak sestava vypadá letos? Budou případně ještě nějaké změny?  

Kádr máme poměrně úzký, ze sestavy nám v průběhu přípravy vypadl ještě Patrik Petr, který musí na plastiku kolenních vazů a Jirka Kohoutek, kterému se opakovaně vrátila zlomenina zánártní kosti. Na každý trénink tak doplňujeme naše juniory, abychom trénovali v dostatečném počtu hráčů. Osobně jsem chtěl do sestavy přivést další nové hráče a kádr trochu oživit, ale bohužel se do Pardubic v tuhle chvíli nikdo nehrne a pravděpodobně je to jen další daň po loňské nepovedené sezoně  - Pardubice teď bohužel nejsou atraktivní florbalová lokalita na přestupovém trhu. Nicméně nějaké nové tváře v přípravě máme - po konci kariéry Kuby Levínského jsme museli řešit pozice brankářů a celou přípravu s námi nyní absolvují Jirka Veinfurter z Jaroměře a Karel Aubus z Orlicka-Třebovska. S oběma jsme domluveni na testovacím režimu do konce srpna a poté si řekneme, jak budeme případně dále spolupracovat. Stejnou domluvu máme i s Marcelem Lehkým, který se po dlouhé době chce poprat o místo v superligovém kádru. Další změny v tuhle chvíli žádné neplánujeme a se současnou realitou přestupového trhu jsme se smířili. Sami jsme se dostali do situace, ve které jsme a sami se z toho taky musíme vyhrabat.  

V půlce srpna vás čeká první utkání v poháru. Jaká jsou očekávání?

Jak už jsem říkal, tak každé pohárové utkání je pro nás takovým malým vrcholem celé přípravy, kde budeme zkoušet všechny herní prvky z tréninku a hledat optimální sestavu. Zároveň se v současné době všichni logicky neskutečně těší na každý zápas, který můžeme odehrát. Navíc je to pro nás první domácí utkání od března a zároveň i poslední před prvním ligovým zápasem, takže si domácí prostředí chceme náležitě užít.

Poslední utkání ve skupině poháru proběhne 30.8. Co potom čeká hráče do začátku Superligy?  

V rámci posledního utkání v poháru proti Hattricku jedeme ještě na takové víkendové minisoustředění, které zakončíme právě tímto utkáním. Pak máme poslední dva tréninkové týdny, kde samozřejmě budeme dál pilovat detaily v naší hře. A na poslední víkend před úvodním zápasem jsme nově zařadili společný teambuilding našich elitních kategorií - dorostenci, junioři a muži.