808_20200910_105016.jpg

Matěj Denemark: Každý v týmu se těší na start juniorské sezóny

Mladý talentovaný brankář, kterého ročníkově čeká první rok v juniorském týmu, avšak letošní sezóna pro něj bude v juniorce již třetí, to je Matěj Denemark. V rozhovoru se rozpovídal o tmelení party na teambuildingu, UNYP Cupu či vyhlídkám k víkendovému zápasu.

O víkendu začíná juniorskému týmu sezóna. Jaká je atmosféra v týmu a jak je tým naladěn?

Myslím, že v týmu panuje dobrá atmosféra už od začátku letní přípravy. Ta byla sice náročná, ale myslím, že jsme na začátek sezóny fyzicky i psychicky velmi dobře připraveni a každý se už těší, až to celé vypukne.

Koronavirus již zvládl zrušit jedno letošní utkání, z důvodu nákazy v týmu Mladé Boleslavi se totiž páteční utkání neodehraje. Čeká vás tedy “pouze” nedělní utkání. Čím bys fanoušky na zápasy nalákal?

Bohužel první utkání proti Mladé Boleslavi se zrušilo kvůli karanténě některých hráčů, těšit se ale můžete na nedělní zápas proti FBC Štíři České Budějovice, ve kterém věřím, že předvedeme krásné „flóčko“ a snad dovedeme zápas do vítězného konce.

O víkendu jste tužili kolektiv na teambuildingu, jak to celé probíhalo?

Náš teambuilding začal hodně zákeřnou, 22km dlouhou, túrou do areálu Horní Bradlo (smích). Na místě nás pak čekal dobře připravený program od našich trenérů, při kterém jsme pořádně stmelili partu a nastavili pravidla a cíle do sezóny. Celý víkend jsme si užili.

Víkendové utkání nebude první herní zkouškou pro tým. Kromě přátelských zápasů jste absolvovali i UNYP Cup v Praze. Jak turnaj probíhal?

Jak by řekl náš střelec Ondřej Ryšavý: ,,3:4 se Spartou dobrej výsledek. " (smích). Ne, samozřejmě výsledkově to nedopadlo úplně ideálně, ale tento turnaj slouží k vyladění chybiček a detailů do sezony a to se nám zápas od zápasu dařilo.

Před sezónou se tým obměnil, přišli hráči z dorostenců. Sednul si již tým a je připraven na první zápasy?

Ano přišlo poměrně dost "nových" kluků z dorostenců, ale všichni už se pár let známé, takže tým si sedl skvěle a nemůžeme se dočkat prvních zápasů!

V letošní sezóně tvoříte brankářskou dvojici s Jirkou Malým, jak zatím funguje spolupráce?

Spolupráce funguje skvěle. Jirka je kvalitní gólman, takže si navzájem dodáváme chuť se zlepšovat v každém tréninku a to je si myslím jedna z nejdůležitějších věcí v každém sportu.