976_20220307_135519.jpg

Matyáš Mík: V play-off už půjde o všechno

Kapitán juniorského týmu SOKOLŮ, Matyáš Mík, v rozhovoru po úspěšné základní části. Rozebírá předsezónní cíle, očekávání před play-off a zve fanoušky na nejdůležitější boje sezóny.

Tým juniorů absolvoval základní část CE soutěže juniorů, jak jí hodnotíš? 

Základní část hodnotím určitě pozitivně. Dokázali jsme si, že dokážeme hrát vyrovnaně se všemi týmy a že do ligy patříme. Většinu zápasů jsme odehráli dobře, v některých ale přišel nesmyslný výpadek a toho se budeme muset v play-off vyvarovat. Základní část byla náročná, s většinou výkonů jsem ale určitě spokojen.

S jakými cíli jste do soutěže šli? Splnili jste je? 

Hlavním cílem asi bylo si dokázat, že do ligy patříme a že v ní nejsme do počtu. To si myslím, že se nám podařilo. Výsledkové cíle jsme si stanovili spíše až do vyřazovacích bojů, ty zhodnotím až po něm.

Sedmé místo je rozhodně úspěchem, jak ho vnímáš? 

Sedmé místo není špatné. Osobně ale lituji, že jsme si nechali utéct pár zápasů a ztratili nějaké zbytečné body. Nebýt těchto výpadků, mohlo být umístění ještě lepší. Celkově jsem ale spokojen, a hlavně jsem rád, že jsme se zvládli dostat do první osmičky a kvalifikovat se tak rovnou do osmifinále.

Měli jste sezónu jako na houpačce, co to znamená před play-off? 

Jak už jsem zmiňoval, některé zápasy se nám opravdu nepovedly a toho se budeme muset v play-off vyvarovat. Tam už si výpadky nebudeme moct dovolit a budeme muset jít do každého zápasu nastavení tak, že už jde o všechno. Budeme se muset ponaučit z chyb, vyvarovat se jich a koncentrovat se na hru celých šedesát minut.

Co od play-off očekáváš? 

Já se na play-off velmi těším. Očekávám hodně náročné zápasy a série. Věřím ale, že když budeme plnit pokyny a hrát tak, jak umíme, tak se můžeme dostat opravdu daleko.

Tobě individuálně se dařilo výborně, čím si to vysvětluješ? 

Je to určitě zásluha celého týmu a lajny ve které hraju, bez kluků bych tolik bodů neměl. Dále bych chtěl poděkovat trenérům a týmu za důvěru, protože většina mých gólů byla z nájezdů, nebo přesilovek. Není to ale jenom o individuálních výkonech, mnohem důležitější jsou ty týmové a ty budou rozhodovat i v play-off.

Čím by jsi fanoušky nalákal na play-off juniorské ligy? 

Myslím si, že juniorský florbal je poměrně atraktivní a je to něco jiného, než na co jsou diváci zvyklí z mužské Superligy. Fanoušky bych nalákal na dobré a bojovné zápasy. V play-off už jde o všechno a žádný tým si nebude moct dovolit nic vypustit.

Komentář trenéra juniorského týmu Ladislava Štancla k základní části a nadcházejícímu play-off:

Krátké zhodnocení celé základní části je poměrně složité, je to na delší analýzu, kterou s hráči po sezóně určitě projdeme. Pokud se podíváme na výsledkové hledisko, tak i přesto, že jsme některé zápasy zbytečně ztratili a mohli mít více bodů, je třeba být nohama na zemi a vidět věci i výkony v tom správném světle. Myslím, že jsem v tabulce nakonec skončili výš, než se před sezónou předpokládalo. Nebojím se říct, že v tomto ohledu jsme jako tým vlastně odehráli nadstandard a několika zápasech překvapili soupeře, kteří byli papírově rozhodně lepší. Mrzet nás určitě musí výkony a výsledky s týmy, které celé soutěži vévodí a výkonnostně jsou trochu někde jinde. I přesto, že jejich kvalita je nesporná a neoddiskutovatelná, naše hra, nasazení a výkony proti těmto soupeřům měly být na jiné úrovni a v těchto zápasech jsme prostě neobstáli. A to je velké varování do play-off, protože pokud se nám podaří postoupit do čtvrtfinále, na takového soupeře zcela jistě narazíme. Sice jsme si vybojovali pozici výběru, kdy budeme volit ze dvou týmů, které zbydou po volbě soupeřů nad námi, takže je nám jasné, že nás čeká už v této fázi těžká šichta. Pokud se podíváme na rozložení sil a mužské týmy, které už nebudou hrát play-off Superligy, tak nepůjdeme do osmifinále proti žádnému soupeři jako favoriti, spíš tomu bude naopak. Proto by byl případný postup dalším pozitivním bonusem, pro který ale musí celý tým podat víc než maximální výkon.