909_20210922_145230.jpg

Matyáš Velc: Na hřišti se teď cítím skvěle

Nový článek pardubické kabiny. Dvacetiletý odchovanec hradeckého SIONU, který po hostování v minulé sezóně přestoupil do pardubického týmu natrvalo z pražské Sparty. Co Matyáš Velc očekává od nové sezóny, jak se na ni připravoval, či o nadcházejícím zápase se svým bývalým týmem mluvil v rozhovoru.

Čeká tě první celá sezóna v Pardubicích, co od ní očekáváš?

Moc jsem se na tuhle sezonu těšil a moje očekávání od ní jsou velké. Přesto, že máme nejmladší tým v superlize, tak věřím, že se jako tým dokážeme posouvat každým zápasem výš a výš a budeme zlepšovat naše slabiny. Můj cíl je jasný a tím je play-off.

Sezóna byla ukončena již v březnu, jak jsi se v dlouhé pauze připravoval na start sezóny?

Minulá sezóna byla opravdu hodně náročná ať už fyzicky , tak psychicky. Odehráli jsme hodně zápasu během pár týdnů. První měsíc jsem hledal motivaci na další sezonu. Snažil jsem si srovnat psychiku, která dostala hodně zabrat a celkově zlepšit mentální nastavení a hlavně se dostat z lehčích zranění, která mě doprovázela v sezóně. Pak už jsme najeli na individuální plány a společné tréninky, které rozhodně stali za to.

Jak zatím hodnotíš úvod tohoto ročníku?

Moje pocity jsou smíšené. Zapas s Vítkovicemi se moc nezdařil… utekla nám první třetina a rozhodla zápas. Na zápas s Brnem jsme se dobře koncentrovali a jsem rád za 3 body. Zápas s Otrokovicemi mě mrzí. Jsou to body, které nám později mohou chybět.

Ve třech úvodních kolech sis připsal 5 kanadských bodů (2+3), jsi tedy zatím s individuálními výkony spokojen?

Nemohu si stěžovat. Cítím se teď na hřišti skvěle a je to odměna za tvrdou práci v přípravě. Přesto věřím, že týmu dokážu pomoct ještě víc.

Jsi členem nejmladšího kádru Livesport Superligy, jak to po přestupu z pražské Sparty vnímáš?

Největší rozdíl vidím ve zkušenostech, které naší kabině občas chybí, ale věřím, že jako tým do nich časem dorosteme.

Za týden čeká “A” tým utkání právě proti Spartě Praha, budeš mít na zápas nějakou speciální motivaci?

Neříkal bych tomu speciální motivace, ale určitě ten zapas bude mít svoje kouzlo. Na "Podviňáku" jsem trénoval přes 2 roky a moc se na ten zápas těším.