818_20201007_142601.jpg

Milan Randa: Po postupu se nám pochopitelně ulevilo

Dlouhé roky již u pardubického juniorského týmu působí jako hlavní trenér Milan Randa a v letošní sezóně tomu není jinak. Již po prvních osmi ligových zápasech si juníci můžou odškrtnout první úspěch, když postoupili mezi dvanáct nejlepších celků v republice! Jak cesta za postupem probíhala, či jaké bude další pokračování juniorské sezóny se dozvíte v rozhovoru.

V cestě za postupem byla prvním krokem kvalifikace, jak by si jí popsal?

Výkony v kvalifikační skupině hodnotím velmi pozitivně. I přes to, že jsme se neumístili na první pozici, tak jsme se prezentovali dobrou hrou, kterou jsme zápas od zápas ještě byli schopni posouvat. Již před začátkem kvalifikace jsme tušili, že se o přímým postupujícím bude rozhodovat mezi námi a Boleslaví, což se ve finále potvrdilo. V utkáních s boleslavskými jsme bohužel nebyli tak efektivní a kvalitní v přechodové fázi a proto jsme zaslouženě skončili na 2. místě.

Bylo na hráčích vidět, že si pro postup jdou od samého začátku prvního zápasu?

Na předsezónním teambuildingu si tým stanovil cíle do sezóny, mezi kterými byl i postup do KB ligy juniorů. Od prvního utkání bylo vidět, že hráči si jdou pro postup a neponechají nic náhodě – i  proto první zápas skončil výsledkem 14:2.

Odráží se v kvalitních výkonech také kvalita letní přípravy?

Určitě ano. Nový režim tréninků, který je přesně v poměru 50% kondice a 50% florbal pomohl k tomu, že jsme schopni hrát velmi náročný styl hry. Zároveň jsou kondiční tréninky pod vedením Ondry Almašiho a Kačky Levínské dost pestré, což pomáhá tomu, že je na tréninku vždy dobrá atmosféra.

Do play-off o postup vám byl přidělen soupeř BLACK ANGELS, jak jste se připravovali? Jak samotné play-off probíhalo?

Nějaké informace o soupeři jsme měli, tudíž jsme tušili, co nás čeká. Obě utkání byla velmi vyrovnaná, vyhecovaná a důrazná. V prvním zápase jsme ale bohužel nezvládli třetí třetinu tak, jak jsme si představovali, a proto byl náskok do druhého utkání „pouze“ čtyřgólový. V druhém zápase jsme očekávali drtivý tlak Blacků hned od začátku utkání, což se i potvrdilo. Klíčový moment byl podle mě hned v polovině první třetiny, kdy byl za stavu 0:2 nařízen nájezd na Denemarka v brance. Ten nájezd chytil a dodal nám sebevědomí, které nám chybělo. I proto jsme byli schopni hned po 16 vteřinách srovnat na 2:2. Pak se utkání přelévalo ze strany na stranu, taková atletika s florbalkou. Nakonec jsme utkání zvládli a postoupili. Trochu mě mrzí, že takový tým, jako Black Angels nebude v KB lize juniorů taky, protože hrál líbivý a kvalitní florbal, se kterým by se mezi nejlepšími rozhodně neztratil.

Není to i trochu úleva do zbytku sezóny, splněný první cíl?

Samozřejmě se nám ulevilo, nicméně tím hlavním cílem je, aby se hráči stále zlepšovali. Mezi nejlepšími 12 týmy k tomu budou mít i podmínky, takže věřím, že po sezóně strávené mezi nejlepšími bude naše hra lepší a lepší.

Jak se celý tým těší na kvalitní zápasy s 12 nejlepšími týmy v republice?

Celý tým se na utkání mezi 12 nejlepšími celky těší. Věřím, že v utkáních prokážeme svoji kvalitu a ukážeme, že postup byl zasloužený.

Jaké máš osobně očekávání od zbytku sezóny?

Očekávám, že se stejně jako v kvalifikační skupině budeme prezentovat aktivní hrou, která bude bavit jak hráče, tak i fanoušky. Hrou a tréninkem, ve kterém se bude každý hráč zlepšovat. Poté mi je jedno, zda-li skončíme na 2. a nebo 12. místě.

-----------------------------------------------------

Výsledky juniorského týmu v kvalifikaci

SOKOLI vs. FBC Štíři České Budějovice 14:2
SOKOLI vs. SK Meťák České Budějovice 15:2
SOKOLI vs. FBC Štíři České Budějovice 14:4
SOKOLI vs. Předvýběr.CZ Florbal MB 11:14
SOKOLI vs. Předvýběr.CZ Florbal MB 6:8
SOKOLI vs. SK Meťák České Budějovice 26:4
SOKOLI vs. BLACK ANGELS 10:6
SOKOLI vs. BLACK ANGELS 9:9