Související zápas

SOKOLI Pardubice
1080_20230209_202122.jpg

Na Dašické se v pátek odehraje sokolské derby

Tradiční střet dvou sokolských superligových týmů čeká hráče pardubického “A“ týmu v pátek na Dašické. V 20 hodin vyzvou SKV.

Sokol Královské Vinohrady před reprezentační přestávkou zapnul turbo a raketovým tempem začal stoupat ligovou tabulkou. V posledních pěti utkáních získal 10 bodů do tabulky, když zaznamenal cenný skalp Bohemians a Liberce, získal také bod v zápase s Chodovem a bez problémů si poradil s nováčkem z Karlových Varů. Svěřenci Jana Kapuciána, který trénuje svou první superligovou sezónu, jsou tedy aktuálně na skvělém desátém místě, které by jim zaručilo postup do předkola play-off. Pro vinohradský Sokol se tedy bude proti Pardubicím jednat o utkání velice důležité - s jedenáctou Českou Lípou má totiž stejně bodů. 

Pardubičtí SOKOLI se po bodově hluchém období začali před reprezentační pauzou nejen herně, ale také výsledkově zvedat. Z posledních třech zápasů získali pět bodů do ligové tabulky a bodově se dotáhli na jedenácté Otrokovice. Také pro SOKOLY se bude jednat o utkání velmi důležité, také pro ně totiž každý bod může v konečném zúčtování znamenat mnoho. V letošním prvním vzájemném utkání navíc ve vinohradské sokolovně s SKV prohráli 5:7, soupeři tedy mají co vracet. 

Podaří se Pardubickým hráčům uspět v sokolském derby?

23. kolo Livesport Superligy začíná v pátek 10.2. v 20 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Matouše Sákry:

Všichni víme, ze nás v pátek čeká náročný zápas. Duely s SKV jsou vždycky vyhrocené a vyrovnané až do konce. Minuly zapas na půdě SKV se nám nepodařil dotáhnout do vítězného konce. Věřím, ze nepromrháme šanci na reparát a budeme se radovat z vítězství v tradičním sokolském derby.

Livesport Superliga, 23. kolo:

Pátek, 10. února, 20:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady