589_20180913_094044.jpg

Nabitý víkend v hokejové aréně: Sokol čeká Česká Lípa a Znojmo

Pardubice musely svůj vstup do nového ročníku Tipsport Superligy o týden odložit, nyní už jsou všichni v plné síle připraveni. Na začátek je nečeká žádný lehký program, v sobotu od 14:00 se v ČSOB Pojišťovna ARENĚ střetnou s Českou Lípou, v pondělí od 10:00 vyzvou v utkání určeném zejména pro školy Znojmo.

Sokol začne soutěžní ročník 2018/2019 ve velkém stylu, ČSOB Pojišťovna ARENA bude totiž od soboty do pondělí patřit florbalu. Ještě před začátkem samotného utkání je pro fanoušky připraveno jedno speciální překvapení. Pauzu mezi první a druhou třetinou vyplní utkání osobností, v druhé přestávce proběhne ocenění dlouholetého kapitána Karla Brychty za přínos klubu a také dlouholetého partnera města Pardubice. Sokol myslel i na fanoušky hokeje, kteří mají se vstupenkou z pátečního utkání Dynama či sezonní permanentkou vstup zdarma.

Pardubičtí florbalisté budou do sezony vstupovat utkáním proti týmu, se kterým mají z minulého ročníku stoprocentní bilanci, navíc ho porazili i v přípravě na novou sezonu. Minulý rok se Sokol střetl s Českou Lípou, stejně jako letos, v hokejové aréně, kde ji v polovině září porazil 7:5. Ještě větší gólové hody byly k vidění na začátku prosince v České Lípě, tam Pardubice zvítězily v 15:8. Na prosincovou přestřelku má velice dobré vzpomínky Ivo Teichman, jenž nastřílel čtyři góly a připsal si také tři asistence. „Věřím, že se diváci mají proti České Lípě i v této sezoně na co těšit a bude to atraktivní florbal. Vzhledem k tomu, v jakém jsme byli stavu po soustředění a jaká byla marodka, tak je pro nás dobře, že se zápasy odložily. Bude pro nás lepší začít doma v aréně, kde budou všichni i více motivovaní,“ doufá v úspěšný vstup do sezony.

I se Znojmem hrály Pardubice minulý rok v hokejové aréně, kde slavily výhru 10:5. V druhém utkání na půdě soupeře však padly 9:4. Znojemští budou mít o den delší pauzu, v pátek se představí na hřišti Chodova. „Znojmo mělo v prvních dvou zápasech zajímavé výsledky, nejprve těsně prohrálo s Královskými Vinohrady a poté trápilo Vítkovice, takže uvidíme, jak se s tímto soupeřem vypořádáme my,“ říká pardubický útočník.

Pro oba celky bude duel speciální, půjde totiž o School match hraný od 10:00. Dá se očekávat velký počet školáků a zcela jistě bude panovat bouřlivá atmosféra. „Nevím, co od dopoledního utkání očekávat. Věřím ale, že to bude zajímavé, bude určitě skvělá atmosféra, přijde hodně dětí, takže se na to těšíme. V pondělí už budeme na halu i atmosféru připravení, můžeme využít v náš prospěch, že v hokejové aréně hrajeme již v sobotu.“ Přestože je pondělní duel určen zejména pro školáky, může dorazit kdokoliv a bonusem pro něj bude vstup zdarma.

Tipsport Superliga, 3. kolo: 

sobota 15. zaří, 14:00, ČSOB Pojišťovna ARENA: Sokol Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa

Tipsport Superliga, 4. kolo:

pondělí 17. zaří, 10:00, ČSOB Pojišťovna ARENA: Sokol Pardubice – TJ Znojmo LAUFEN CZ