968_20220211_104511.jpg

Ondřej Prášek: Na kemp jsem jel hlavně sbírat cenné zkušenosti

Prvním rokem starší žák, který si svými výkony zasloužil pozvánku na kemp talentované mládeže pro kategorii U14. To je mladá naděje Ondřej Prášek, který se v rozhovoru rozpovídal právě o kempu, aktuální sezóně starších žáků, či vzoru ve svém bratrovi.

Jak jsi se k florbalu dostal?

K florbalu jsem se dostal přes bráchu. Ten hrál v Sokole, hrával doma a mě to chytlo. Hrávali jsme nejdřív spolu doma a já jsem to chtěl taky zkusit. V Sokole mě začal florbal bavit a za tuhle příležitost, kterou mi dal, jsem mu doteď vděčný.

Co tě na florbale nejvíc baví?

Asi ta super parta, kterou v týmu máme. Je to kolektivní sport, takže bez skvělé party by to nešlo. V týmu jsme všichni kamarádi a to je asi to, co mě na tom baví nejvíc.

Zmiňoval jsi svého bratra, který nastupoval za juniorský tým SOKOLŮ, čím tě nejvíce inspiroval?

Určitě tím, že byl vždy do florbalu zapálený, když jsem se chodil koukat na jeho zápasy, tak nikdy nic nevypustil a tak to chci mít také. Můj brácha je odraz tvrdé práce a dřiny, kterou podstupoval každý den, trénoval doma navíc a takto bych chtěl také pracovat.

Jsi prvním rokem ve starších žácích, jaký je rozdíl mezi mladšími a právě staršími žáky?

Určitě velké hřiště. To je samozřejmě největší rozdíl. V mladších žácích je to 3+1, dá se říct bez systému. Ve starších se již snažíme hrát nějakým systémem a jsme si vědomi toho, že se každý chceme co nejvíce zlepšovat, abychom byli co nejlepší.

Jsi jedním z lídrů týmu, jak se týmu zatím daří?

No není to úplně nejlepší. (smích) Nejlepší zápasy jsou vždy z Hradcem, to je vždy vyhecované, občas ale nejsme schopni se na ostatní zápasy plně koncentrovat. Pokud tohle ale vymažeme, věřím tomu, že se budeme ještě zlepšovat.

Svými výkony sis vysloužil pozvánku na kemp talentované mládeže, s jakým cílem jsi na tuto akci jel?

Chtěl jsem zjistit, jak na tom jsem mezi nejlepšími hráči mého ročníku. Těšil jsem se na konfrontaci s těmito hráči a především jsem jel nasbírat cenné zkušenosti. 

Jaké zkušenosti sis z této akce odnesl?

Nové způsoby jak se zlepšovat. Tréninky byly v daleko větším tempu než na klubové úrovni, to mi taky dalo hodně. Chtěl bych zkušenosti, co jsem nasbíral předávat také v týmu, abychom s všichni společně zlepšovali.

Máš našlápnuto dobře, kam by ses jednou chtěl dostat?

Určitě bych si jednou chtěl zahrát za “A” tým tady v Pardubicích. Také bych si chtěl vyzkoušet nějakou zahraniční ligu a v ideálním případě obléknout dres reprezentace. Vím ale, že k tomu mám ještě velmi dlouhou cestu, musím na každém tréninku makat na 110%, abych na takovéto cíle mohl reálně pomýšlet.