946_20211209_100818.jpg

Ondřej Šveřepa: Baví mě přicházet s novými nápady

Nadějný kameraman, velký milovník cestování a zámořské NHL. To je Ondřej Šveřepa, který stojí za videotvorbou SOKOLŮ. V rozhovoru popsal jeho práci, přiblížil, co ho na ní baví a věnoval se i mužskému hobby týmu, jehož je členem.

U SOKOLŮ jsi druhou sezónou, popiš čtenářům, v čem tvá práce spočívá. V čem je tato práce nejtěžší? 

Se SOKOLY externě spolupracuji skoro druhým rokem, kdy mi tuto šanci nabídl Milan Randa a za to jsem mu vděčný, že mi v začátcích mé tvorby věřil a dal možnost nezkušenému nadšenci tvořit pro největší klub ve východních Čechách. Moje práce spočívá ve vymýšlení a natáčení videí pro SOKOLY, takže od prvotního nápadu, přes konzultaci právě s Milanem až po natočení a sestříhání a následného vydání videa, občas se snažím přijít s nápady i mimo videa. Nejtěžší je tahle práce asi právě v komunikaci s Milanem (smích), který je natolik pracovně vytížený, že občas na mě zapomene a nebo právě si vzpomene na poslední chvíli, ale všichni jsme jen lidi, žádné stroje.  

Co tě nejvíce baví na práci s florbalovým klubem?

Že můžu tak trochu nahlédnout pod pokličku, do zákulisí fungování A týmu a celkově SOKOLŮ, přicházet s nápady a možnost zkoušet nové věci. Například v loňské sezoně, kdy byl lockdown a nemohlo se na sportovní utkání, tak jsme chtěli nějakým způsobem oživit vysílání pro diváky na platformě TVCOM, tak jsme přidali předzápasové sestavy a podrobnější statistiky o klíčových hráčích. Postupně jsme však museli sestavy upravit jen na naše, protože málo který soupeř nám zašle jejich line-up před zápasem.

Nemůžeme zapomenout, že ve volném čase si chodíš zahrát za mužský hobby tým, jak se vám daří? 

Tak předně bych rád řekl, že se za hobby tým nepovažujeme (smích). Excellent je srdeční záležitost, kde je naprosto skvělý kolektiv. Musím například vypíchnout, že na posledním turnaji jsme hráli oslabení 5na3 snad 5 minut a klukům se podařilo ubránit. Já osobně jsem to bohužel sledoval jen z trestné lavice, nicméně v současnosti jsme na 4 příčce, pokud se nepletu. Začátek sezony nevyšel úplně podle našich představ, ale myslím si, že naše hra je každý turnaj lepší a lepší, jen doufám, že nám to COVID zase nezruší a budeme moct konečně sezonu dohrát do konce.

Nejsi samozřejmě pouze u florbalu, co kromě toho ještě děláš?

Chodím normálně do práce, nedávno jsem nastoupil na marketingovou pozici ve firmě JMP stavební stroje, takže konečně jsem přetavil svoji mimo pracovní vášeň i do pracovní. Dále se věnuji natáčení svatebních videí takže pokud někdo ze čtenářů plánuje svatbu neváhejte se ozvat nebo kouknout přímo na můj web ondrejsverepa.com (smích).

Rád cestuješ, co ještě rád podnikáš ve volném čase?

Cestování je určitě jedna z mých velkých zálib, nejradši bych si sbalil kufr a zase někam vyrazil. Kromě cestování mě dál baví sledovat hokej zejména pak NHL, kde fandím velice oblíbenému týmu Pittsburgh Penguins, v letních měsících se věnuji airsoftu, kde se člověk krásně odreaguje a upustí i páru třeba po náročném pracovním týdnu. 

Jinak samozřejmě veškerý čas věnuji přítelkyni a kamarádům.