Související zápas

SOKOLI Pardubice
653_20190315_193730.jpg

Pardubice mohou na Dašické o víkendu slavit záchranu v Superlize

Pardubičtí florbalisté minulý víkend v Brně udělali v 1. kole play down první dva kroky za záchranou nejvyšší soutěže. Tento víkend je čeká další těžký úkol, ten zní: navázat na výkon z minulého týdnu a udělat poslední dva kroky za záchranou. Nečeká je ale nic lehkého, s Bulldogs museli o výhru v obou případech bojovat až do samotného závěru.

Sokol vstoupil do série 1. kola play down Tipsport Superligy nejlépe, jak mohl. Do Pardubic se v neděli vrátil se dvěma body a již tento víkend může slavit definitivní záchranu. „Jeli jsme do Brna urvat oba dva zápasy a nic jiného pro nás neexistovalo,“ potvrzuje pardubické odhodlání útočník Adam Šmíd. Zároveň si je však celý tým vědom, že i k domácím utkáním musí přistoupit velice zodpovědně. „Sice vedeme 2:0 na zápasy, ale vůbec to nic neznamená. Nesmíme absolutně nic podcenit a musíme se soustředit na domácí zápasy minimálně stejně jako na ty venkovní. Jen tak je můžeme zvládnout a dotáhnout sérii do vítězného konce. Věříme, že nám domácí prostředí pomůže. V tuto chvíli se plně koncentrujeme na sobotní zápas, který může být klíčový. Série ještě nebude vůbec jednoduchá, ale věřím, že jsme dobře připraveni, dokážeme to prodat i na hřišti a udělat tak našim fanouškům po dlouhé době radost i doma,“ říká hlavní trenér Štancl s tím, že Sokol čeká na domácí výhru již čtyři zápasy.

„Víme, že Brno není v ideální situaci, prohrávat 2:0 na zápasy není nic dobrého. Všichni ale zároveň víme, o co jde, že ty nejdůležitější zápasy teprve přijdou, a to tento víkend na domácí půdě,“ je si vědom také Šmíd. Svěřenci trenéra Štancla se v posledních dvou utkáních herně zvedli, přesto mají stále co zlepšovat. „Myslím si, že jsme lepší než Brno ve hře na balonku. Musíme hrát trpělivě a zároveň určitě přidat směrem do obrany a nedělat tolik individuálních chyb, které tyto zápasy rozhodují.“

Pardubice nastoupily do bojů o záchranu v pozměněné sestavě oproti základní části, mladík Adam Šmíd nastupuje v útočné formaci se zkušeným kapitánem Martinem Zozulákem a Ivem Teichmanem. Šmídovi se Zozulákem tato spolupráce evidentně sedla, v prvním utkání pardubický kapitán vstřelil čtyři branky, na dvě z nich mu nahrával právě Šmíd. V druhém duelu přidal Šmíd ke třem bodům z prvního duelu další dva přesné zásahy a je aktuálně s pěti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem play down. „Snažím se plnit to, co se po nás mladých chce a nese to své ovoce. Hraje se nám spolu v útoku dobře a zatím se nám daří. S Martinem jsme si řekli, co a jak chceme hrát, zatím nám to vycházelo, takže můžeme být spokojení,“ říká Šmíd.

Mladý pardubický útočník si na své vytížení stěžovat nemůže, při přípravě na další zápasy play down si zahrál ve středu za juniorku, které jedním gólem pomohl v Mladé Boleslavi k postupu do čtvrtfinále play off KB ligy juniorů. „Složité rychle se přeorientovat na juniorský florbal to ani není. V KB lize juniorů se hodně běhá nahoru dolů a není to tak takticky svázané jako v mužích,“ snažil se najít rozdíl mezi nejvyšší mužskou a juniorskou soutěží.

Série 1. kola play down Tipsport Superligy:

1. zápas: sobota 9. března, 17:00, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 4:7

2. zápas: neděle 10. března, 17:00, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 2:3

3. zápas: sobota 16. března, 17:00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno

4. zápas: neděle 17. března, 17:00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno

Případný 5. zápas: úterý 19. března, 20:00, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

Případný 6. zápas: čtvrtek 21. března, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno

Případný 7. zápas: sobota 23. března, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

Související články

SOKOLI Pardubice
652_20190311_095652.jpg

Pardubice udělaly proti Bulldogs dva úspěšné kroky za záchranou

Východočeši úspěšně v Brně vstoupili do boje o záchranu nejvyšší soutěže. V obou víkendových zápasech proti Bulldogs se ujali vedení, které nepustili a před domácími zápasy si vybudovali velice dobrou pozici, když vedou 2:0 na zápasy. Na první výhře v sérii 7:4 měl velký podíl kapitán Zozulák, jenž vstřelil čtyři branky. Ve druhém utkání navázal na svůj dobrý výkon z prvního zápasu Adam Šmíd, který se postaral o dva ze tří gólů Sokola.