Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice nezvládly sokolské derby s Královskými Vinohrady

Pardubice se utkaly v předposledním kole s Královskými Vinohrady o jedenácté místo v tabulce, Sokolu se nedařilo v zakončení a padl 5:1. Královské Vinohrady se prosadily ve dvou případech dvakrát rychle po sobě, Sokolu nepomohlo ani snížení v podání Patrika Petra a bude se muset rvát o záchranu v play down.

Úvod souboje o jedenácté místo mezi Královskými Vinohrady a Pardubicemi se nesl v opatrném duchu. Ve slibné situaci se ocitl Pakosta, jeho střelu vyrazil jednou rukou brankář Weissgärber. Ten musel být pozorný proti aktivnímu pardubickému obránci Oubrechtovi, který posílal na jeho branku jednu střelu za druhou.

Gólové čekání ukončil ve 26. minutě Jan Linhart, který otevřel skóre po nahrávce od Zbyňka Stuchlíka střelou na vzdálenější tyč. Královské Vinohrady se rychle dostaly do dvoubrankového vedení, při přečíslení tři na dva propálil Jan Hanák vše, co mu stálo v cestě. Blízko ke snížení měl Sokol v polovině duelu v početní výhodě, kdy nastřelil Pakosta brankovou konstrukci. Východočeši si vypracovali ještě další šance, ale žádná z nich gólem neskončila.

Pardubice měly dobrý vstup do třetí části, do rychlého brejku se dostal Janeček, Weissgärbergovi ale podruhé v utkání pomohla branková konstrukce. Naopak domácí se prosadili dvakrát rychle po sobě ve 43. minutě. Jan Svoboda využil toho, že byl gólman Haleš venku, oběhl ho a zakončoval do odkryté branky. Následně předvedl individuální akci Zbyněk Stuchlík, který připravil dobrou střeleckou pozici Johannesi Harneskovi, jenž toho využil přesnou trefou bližší tyč – 4:0. Odpovědět mohl Petr, ale nedokázal přesně trefit skákající míček před prázdnou brankou. Skórovat se mu povedlo až ve 48. minutě, domácí gólman měl zakrytý výhled, vyrazil balonek před sebe, čehož už tentokrát Patrik Petr dokázal využít – 4:1. Místo dalšího snížení Sokola si však Královské Vinohrady vzaly osm minut před koncem své čtyřbrankové vedení zpět, po individuální akci překonal Haleše kličkou Jan Svoboda – 5:1.

Hodnocení asistenta trenéra Jana Černohorského: „Rozhodlo nasazení soupeře. My musíme hrát se stoprocentním nasazením od první do šedesáté minuty. Je to pro nás poučení do dalších bojů. z naší strany nepovedené první dvě třetiny, kdy jsme se nedokázali dostat do tempa a zápasu. V útoku nám to nelepilo a byli jsme nekoncentrovaní. Ve třetí třetině zlepšený výkon, ale hodně neproměněných šancí. Domácí byli dnes hladovější a bojovnější.“

25. kolo Tipsport Superligy:

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý; Střely na branku: 17:21; Vyloučení: 2:0; Bez využitíDiváci: 125.

Sestava Pardubic: Haleš (Vítek) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.