Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice udělaly proti Bulldogs dva úspěšné kroky za záchranou

Východočeši úspěšně v Brně vstoupili do boje o záchranu nejvyšší soutěže. V obou víkendových zápasech proti Bulldogs se ujali vedení, které nepustili a před domácími zápasy si vybudovali velice dobrou pozici, když vedou 2:0 na zápasy. Na první výhře v sérii 7:4 měl velký podíl kapitán Zozulák, jenž vstřelil čtyři branky. Ve druhém utkání navázal na svůj dobrý výkon z prvního zápasu Adam Šmíd, který se postaral o dva ze tří gólů Sokola.

Sokol na nic nečekal a do úvodu série o záchranu se vrhl po hlavě, na začátku třetí minuty byl blízko k otevření skóre Zozulák, když tvrdou ranou nastřelil tyč. O pár vteřin si vedl při zakončení ještě lépe, výhodnou pozici pro zakončení v blízkosti branky proměnil v první branku. Bulldogs rychle odpověděli, ale v 6. minutě už bylo vedení opět na straně Pardubice, Lukáš Slabý si v závěru sezony připsal svou premiérovou trefu v nejvyšší soutěži. Východočeši pokračovali ve své aktivitě, což se jim vyplácelo. Zozulák nejprve zužitkoval přihrávku od Šmída střelou k tyči a v 8. minutě završil hattrick využitou přesilovkou – 1:4. Bulldogs se dostali zpět do zápasu ve 13. minutě, kdy před brankářem Halešem stála hradba těl a on už nestihl zakročit.

Pardubičtí ve druhé třetině pokračovali ve své aktivní hře, nedařilo se jim však přidat další přesný zásah. Navíc se museli dvakrát za sebou bránit v oslabení, což se jim ale povedlo.

Na další změnu skóre se po divoké první třetině čekalo až do 44. minuty, kdy nejprve nebyl uznán gól Bulldogs a hned z dalšího rychlého útoku skóroval Přemek Pakosta – 2:5. Jenže Pardubicím tříbrankové vedení příliš dlouho nevydrželo, od 46. minuty, kdy dostaly dva rychle po sobě jdoucí góly, se musely strachovat o své vedení. Dvě a půl minuty před koncem zvládl tíhu okamžiku pardubický kapitán, proměnil trestné střílení a dodal hostům větší klid. Necelé dvě minuty před koncem pečetil výhru Sokola trefou do prázdné branky Šmíd – 4:7.

1. zápas 1. kola play down Tipsport Superligy:

Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 4:7 (2:4, 0:0, 2:3)

Branky a asistence Pardubic: 2:11 Zozulák (Šmíd), 5:21 Slabý (Pakosta), 6:08 Zozulák (Šmíd), 7:56 Zozulák (Pakosta), 43:59 Pakosta (Janeček), 57:33 Zozulák, 58:14 Šmíd.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora; Střely na branku: 18:13; Vyloučení: 1:3; Využití: 0:1; Diváci: 173.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý.

Nedělní duel začaly oba týmy opět zostra, byl ale také od začátku takticky svázaný a ani jeden z týmů se nedostával do výraznějších šancí. V závěru první dvacetiminutovky si vytvořil Sokol zajímavou příležitost, tu překazil dobrým zákrokem brankář Bartek.

V úvodu druhé třetiny měl Sokol k dispozici početní výhodu, v ní se dostal do největší šance Zozulák, ale minul pravou tyč. Skóre se poprvé měnilo až ve 32. minutě, kdy po konci dvouminutové hry čtyři na čtyři pálil Adam Šmíd přesně do levého horního rohu domácí branky. To hosty nakoplo a za minutu přidali druhý přesný zásah, Dleskovu přihrávku zužitkoval Daniel Škeřík – 0:2. V závěru třetiny se musely Pardubice bránit v oslabení, ve kterém však mohly paradoxně odskočit na rozdíl tří branek, šanci ale neproměnily.

Na 3:0 z pohledu Pardubic zvyšoval ve 44. minutě svou druhou trefou v utkání Adam Šmíd, jenž pálil přesně z první po nahrávce od Bílého. Domácí se o dvě minuty později dostali zpět do utkání snížením na rozdíl dvou branek, poté sice nevyužili další přesilovku, patnáct vteřin po jejím konci už bylo ale jejich manko pouze jednogólové. Pardubice tak byly ve druhém utkání série ve stejné situaci jako v tom první, i podruhé ji úspěšně zvládly. O definitivní rozhodnutí se mohl postarat Teichman, jenž však nastřelil pouze brankovou konstrukci, to ho nakonec nemuselo příliš mrzet, jelikož Sokol uhájil těsné vedení a získal důležitý druhý bod.

2. zápas 1. kola play down Tipsport Superligy:

Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky a asistence Pardubic: 31:44 Šmíd, 32:59 Škeřík, 43:44 Šmíd (Bílý).

Rozhodčí: Gavlas, Mikula; Střely na branku: 21:15; Vyloučení: 2:4; Bez využitíDiváci: 208.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Do Brna jsem jeli s jasným cílem odvést si dvě vítězství, ale věděli jsme, že to bude velmi těžké, což se potvrdilo. Velmi nám pomohl vstup do prvního zápasu, kde jsme si vypracovali rychle třígólové vedení, což nás uklidnilo. I když se Brno v obou zápasech dotáhlo na jediný gól, tým to nepoložilo a dokázal si vždy výhru uhájit a vybojovat, což je důležitý faktor zápasů play-down. Druhý zápas byl až do poloviny velmi opatrný, bez tempa a bylo vidět, že nikdo nechce dostat první branku. Díky naší trpělivosti jsme si opět postupně vypracovali rozhodující náskok. V obou zápasech jsme podali soustředěný výkon a věřím, že to zopakujeme i na domácí palubovce.“