Související zápas

SOKOLI Pardubice
651_20190308_091446.jpg

Sokol zahájí o víkendu play down dvěma zápasy na hřišti Bulldogs

Pro pardubický A tým startuje o víkendu klíčová fáze sezony, v 1. kole play down se střetne s Bulldogs Brno. Brněnský tým se nakonec po dramatickém konci základní části Tipsport Superligy dostal na dvanáctou pozici, bude se tak začínat dvěma duely na jeho hřišti. Zápasy v sobotu i neděli odstartují shodně v 17:00.

Pardubice čeká v boji o záchranu soupeř, s nímž v letošní sezoně dvakrát padly. Bulldogs zvládli otočit první zápas hraný na jejich domácí půdě na konečných 3:1. Druhé vzájemné utkání těchto dvou celků se nehrálo na Dašické, jednalo se totiž o výjezdní duel, Brno v Chrudimi zvítězilo v přestřelce 9:6. Trenéři obou mužstev však tuto bilanci neberou v potaz. „Play-down je úplně jiná soutěž a nebudeme žít z výsledků základní části,“ zní z jihomoravské metropole. „Uvědomujeme si, že jsme s buldoky prohráli, ale v tuto chvíli se jede od nuly. Víme, jak se připravit a věřím, že to prodáme i na hřišti. Bude to náročné na psychiku hráčů. Do série s Brnem jdeme s odhodláním a pokorou, ale také s dávkou pracovitosti a nasazení,“ dodává Ladislav Štancl.

Brňané se na začátku sezony trápili a usadili se na spodních příčkách superligové tabulky. Pak ale nadešlo zlepšení jak herní, tak bodové. „Teprve po sedmém kole jsme zjistili, kdo z hráčů má na superligové tempo a jaký herní systém jim bude vyhovovat,“ objasňuje krizi z počátku sezony Rostislav Kohút. Jihomoravané od samotné přípravy pracovali s širokým kádrem, který prošel kompletní obměnou. „V novém roce k nám už soupeři přistoupili s mnohem větším respektem,“ dodává hlavní trenér Bulldogs. Jeho týmu se ale v poslední době výsledkově nedaří, prohrál posledních deset zápasů, v posledním utkání základní části podlehl České Lípě až po nájezdech, což ho posunulo na končenou dvanáctou příčku. Pardubicím se ale od vítězství ve finále Poháru České pojišťovny nad Libercem také ani jednou nepovedlo vyhrát, prohrály již šestkrát za sebou

Pardubickou ofenzivu táhne s pětatřiceti kanadskými body (22+13) kapitán Martin Zozulák, o osm kanadských bodů méně má na svém kontě Jan Kourek, jenž v základní části nastřílel stejný počet branek jako Zozulák. Pardubická obrana si bude muset dávat největší pozor na Petra Koláčného, který nastřílel šestnáct branek a k tomu přidal osm asistencí. Brno v brankovišti spoléhalo nejvíce na Filipa Kuhna, jenž odchytal patnáct utkání s průměrnou úspěšností zákroků 76%. Sokol má vyrovnanou brankářskou dvojici, sedmnáctiletý Martin Haleš odchytal patnáct utkání, zkušenější Jakub Levínský jedenáct zápasů Oba brankáři Pardubic mají podobnou úspěšnost zákroků okolo 73%.

Že se dá očekávat vyrovnaná série, dokazuje statistické porovnání obou soupeřů. Oba celky získaly v základní části Tipsport Superligy z šestadvaceti utkání dvacet bodů. Sokol nastřílel o patnáct branek více než Bulldogs a základní části zakončil se skórem 109:176. Pardubičtí florbalisté jsou lepší ve speciálních formacích, mají lepší přesilovku (37%) i oslabení (56%), budou si však muset dávat pozor na vyloučení, jelikož v základní části byli se 156 trestnými minutami druhým nejvylučovanějším týmem soutěže. Pardubice byly v základní části střelecky aktivnější než Bulldogs, oba celky ale mají úspěšnost střelby na 18%.

Série 1. kola play down Tipsport Superligy:

1. zápas: sobota 9. března, 17:00, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

2. zápas: neděle 10. března, 17:00, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

3. zápas: sobota 16. března, 17:00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno

4. zápas: neděle 17. března, 17:00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno

Případný 5. zápas: úterý 19. března, 20:00, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

Případný 6. zápas: čtvrtek 21. března, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno

Případný 7. zápas: sobota 22. března, MSH Vodova Brno: Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

    Související články

    SOKOLI Pardubice
    650_20190306_081728.jpg

    Musíme být připraveni mentálně a psychicky, velí před play down trenér Ladislav Štancl

    Florbalisté Sokola Pardubice se dlouhou dobu drželi v blízkosti postupu do vyřazovacích bojů či přímé záchrany, nezvládli však závěr základní části Tipsport Superligy a po šesti porážkách v řadě nakonec skončili s dvaceti body na třinácté pozici. O udržení se v nejvyšší soutěži se budou muset v 1. kole play down poprat s Bulldogs Brno, které skončilo se stejným bodovým ziskem před nimi a série tak začne tento víkend na jejich hřišti.