Pardubice začínají sérii domácích utkání po reprezentační pauze

Pardubičtí florbalisté se vrátili zpět do zápasového tempa úterním pohárovým utkání proti Hattricku Brno, ve kterém zvítězili po dvacetigólové přestřelce v nájezdech. Tento týden má pardubický A tým opravdu napěchovaný, odehraje v něm totiž hned tři duely. V pátek se od 18:00 střetne na Dašické s Bohemians, v neděli ve výjezdním utkání v Chrudimi s Bulldogs Brno.

Sokol v posledním zápase před dlouhou reprezentační přestávkou schytal vysokou porážku, ale zpět do zápasového tempa se vrátil vítězně. K úternímu čtvrtfinále Poháru České pojišťovny vyrazil do Brna, kde porazil porazil prvoligový Hattrick 11:10. Pardubičtí florbalisté se tak dostali zpět do střelecké formy, potřebují ale ještě zlepšit obrannou fázi.

Na dobrou střeleckou úspěšnost budou chtít Pardubice navázat již v pátek v domácím utkáním s Bohemians. Vzhledem k postavení v tabulce je to pro oba celky důležitý duel, jelikož domácí celek ztrácí na svého soupeře v tabulce z dvanácté pozice pouhé dva body, zároveň je ztráta na postupové pozice do play off pouhé tři body. Bohemians zvítězili dvakrát v řadě, naposledy ale padli v Otrokovicích po prodloužení 4:3. Pardubičtí florbalisté v prvním vzájemném střetnutí letošní sezony úspěsně dotahovali gólovou ztrátu a nakonec zvítězili 7:6 po prodloužení. Velice pikantní duel to bude pro Marka Ďopana, jenž dlouhou řádku let hrál za pardubický klub a nedávno z něj přestoupil do pražského celku.

Také nedělní výjezdní utkání v Chrudimi bude pro další vývoj soutěže v dolní polovině tabulky důležitý.  Bulldogs jsou v Tipsport Superlize na 9. místě, tedy o jednu pozici před Bohemians, Pardubice na ně ztrácí tři body. Brněnský celek před měsícem v posledním zápase prohrál s Královskými Vinohrady 5:4 po prodloužení, v předchozím utkání ale porazil Ostravu 5:3. V posledních třech vzájemných utkáních Pardubic a Brna nebyl gólový rozdíl vysoký. V 8. kole letošního ročníku předvedli Bulldogs úspěšný obrat a na domácí půdě porazili Pardubice 3:1. V nedělním utkání v Chrudimi se můžete těšit i na doprovodný program, bude se soutěžit o víkendovou zápůjčku automobilu. Před zápasem A týmu se bude v chrudimské sportovní hale hrát také KB liga juniorů, se Sokolem se střetnou Vítkovice.