Související zápasy

SOKOLI Pardubice
1094_20230310_143836.jpg

Petr Kvasil: Kluci během sezóny udělali velký progres

Náročná sezóna se pomalu blíží ke konci pardubickým dorostencům. O víkendu jim započne play-off, ve kterém se utkají s pražskými Wizards. Hodnocení sezóny a vyhlídky k vyřazovací části poskytl asistent trenéra Petr Kvasil.

Jak se ti zpětně kouká na základní část?

Rozhodně pozitivně. Během sezóny kluci udělali velký progres. Bylo vidět, že se zlepšují každým zápasem, což je asi cílem každého trenéra u mládežnické kategorie.

Začali jste v prvním koši, poté ale přišel rychlý pád až do koše třetího, čím si to vysvětluješ?

Vše pramenilo z toho, že pro většinu týmu to byla první sezóna za dorost. Pouze pět kluků hrálo za dorost předešlou sezónu. Rozdíl mezi ligou starších žáků a dorosteneckou je veliký. Spousta kluků se musela přizpůsobit daleko větší rychlosti hry, naučit se hrát v novém herním rozestavení, vybudovat nové herní návyky. Z toho pramenily chyby, které soupeř dokázal trestat.

V sezóně jste si ukázali, že dokážete být velmi dominantní, nejvyšší výhru jste zaznamenali 18:2, od této prosincové výhry se vám navíc začalo výsledkově dařit, čím takovýto výsledek týmu pomůže?

Rozhodně stoupne sebevědomí. Hráči si uvědomí, co na soupeře funguje. To byl přesně ten typ zápasu, kdy hráči nastoupí soustředění od první minuty, a i při jasném vedení jedou stále naplno.

Jelikož již skončila sezóna juniorskému týmu, tak budete v plné sestavě i s hráči, kteří naskakovali právě v juniorské soutěži, jakou to může být výhodou?

Výhoda to je určitě je. Hráči do týmu přinesou kvalitu a návyky z junky. Hra by měla být rychlejší a doufáme i v jejich schopnost dávat góly.

V play-off se utkáte s pražskými Wizards, co na tento los říkáš?

S losem jsme spokojeni. Je to soupeř, který chce hrát florbal. To tě pak baví hrát. (úsměv) Nikdo nehraje rád proti soupeři, který to „zabetonuje“ a čeká na brejky. Na druhou stranu může zase dojít k podcenění soupeře. Do podvědomí hráčů se může dostat, že první zápas s nimi jsme vyhráli, tak druhý bude brnkačka a soupeř se vlastně porazí sám – viz dva zápasy s Turnovem. První vysoká výhra 18:2 a druhý jsme se trápili. To si budou muset kluci uvědomit. Snad i tato zkušenost jim pomůže.

Na posledním turnaji jste právě tohoto soupeře dokázali porazit, byl to navíc jediný vzájemný zápas s tímto soupeřem v průběhu celé sezóny, co vám napověděl?

Že musíme hrát svoji hru, být soustředění a hrát naplno po celé utkání. V prvním vzájemném utkání jsme ke konci polevili, a nakonec se strachovali o výsledek. Soupeř je to kvalitní, tak musíme zahrát svoje maximum.