972_20220224_134957.jpg

Play-down začíná. SOKOLI vyzvou SKV

Na rozdíl od dvou uplynulých sezón, v letošním ročníku nic nebrání odehrání nadstavby Livesport Superligy. SOKOLI se v sérii play-down utkají se Sokolem Královské Vinohrady.

S boji o udržení mají oba týmy četné zkušenosti, pro oba z nich je to pravidelnější série po základní části, než play-off. SOKOLI budou v play-down bojovat o 17. sezónu mezi elitou, SKV by v příští sezóně hrálo nejvyšší soutěž poosmé v historii. V sérii se utká 12. s 13. týmem základní části, oba týmy dělily pouhé dva body, dá se tedy očekávat vyrovnaná série. Také bilance vzájemných zápasů těchto soupeřů je v letošní sezóně vyrovnaná 1:1, historicky jsou na tom ale lépe hráči pardubického “A” týmu, s SKV se utkali dohromady 29x a pouze osmkrát odešli ze zápasu jako poražený tým.

TJ Sokol Královské Vinohrady se letošní sezónou protrápily. Z posledního místa odskočily až v posledním kole, ve kterém porazily Českou Lípu a díky lepším vzájemným zápasům přeskočily Hattrick Brno. Především dva televizní zápasy se Sokolům z Vinohrad nepovedly. Ze dvou zápasů s Mladou Boleslaví a se Spartou mají záporné skóre 1:32, v těchto zápasech ale na tým působila velká marodka a nic podobného v sérii nemůžeme očekávat. Vinohrady si v letošní sezóně ani jednou nevyzkoušely prodloužení, všechny zápasy byly rozhodnuty v základní hrací době, v této herní činnosti můžou tedy SOKOLI, kteří prodloužení hráli 4x, vnímat výhodu. Největší hrozbou týmu SKV je bezpochyby kanonýr Viktor Kopecký, který zažil nejlepší základní část v kariéře, ve které nasbíral 47 kanadských bodů! Pro pardubické fanoušky bude rozhodně zajímavý návrat Petra Musila na Dašickou, ten zažil sérii play-down v pardubickém dresu, nyní se bude snažit uspět na straně Vinohrad.

Také SOKOLI nezažili vydařenou základní část. Nejvýraznější kaňkou na výsledcích “A” týmu je bez debat osmizápasová šňůra bez výhry, která na podzim trvala téměř měsíc a vedla k trenérské změně na lavičce. Po této změně začali SOKOLI sbírat body. Na více než 12. místo po základní části to ale nestačilo. “A” tým jde do série podpořen zlepšenými výkony v druhé části základní části. Velkým problémem může být absence Adama Šmída. Ten obdržel disciplinární trest, který mu vyprší až po úvodních dvou zápasech série. Největším producentem branek se tedy očekává Přemek Pakosta, který zažil perfektní základní část, ve které nasbíral 33 kanadských bodů a bude táhnout tým za záchranou. 

Povede se “A” týmu udělat první dva důležité kroky k záchraně?

Zápasy play-down startují v sobotu 26. února od 16 hodin a v neděli 27. února od 17 hodin.

Komentář trenéra týmu Milana Koubka:

Na rozhodující část sezony se s týmem připravujeme delší dobu a pro přípravu jsme udělali všichni maximum. Tým je dobře připraven a u hráčů vnímám velké odhodlání a chuť zakončit sezonu vítězným zápasem. Na nadcházející domácí zápasy bych rád pozval i naše fanoušky, kteří nám vytvářejí skvělou atmosféru a jsou vždy našim šestým hráčem.

Livesport Superliga play-down, 1. a 2. kolo: 

Sobota, 26. února, 16:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady

Neděle, 27. února, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady