962_20220129_202911.jpg

Po pauze přijede na Dašickou Česká Lípa

Vynucená pauza, která si vyžádala odložení dvou zápasů je u konce. SOKOLI se utkají v zápase o šest bodů s týmem FBC Česká Lípa.

Utkání 25. kola bude pro oba týmy klíčové. V tabulce je na 12., respektive 13. místě nedělí ani jeden bod. Oba týmy stále drží teoretickou šanci na předkolo play-off. Pokud by se ani jednomu z týmu nepovedlo postoupit až na desáté místo, stále hrají o co nejlepší finální umístění v základní části a psychologickou výhodu do play-down.

Do pardubické tvrze na Dašické přijede Česká Lípa. Severočeši neprožívají zcela nepovedené období, z posledních 4 zápasů zapsali 5 bodů, především skalp Chodova, který porazili po nájezdech je velmi cenný. S velkou pravděpodobností dostanou SOKOLI šanci znovu vylepšit úspěšnost svých přesilových her, Česká Lípa je totiž s velkým náskokem nejvylučovanější tým soutěže, když její hráči zapsali již 170 trestných minut. Překvapivou statistikou u pardubického soupeře je aktuální lídr týmového kanadského bodování. Tím je totiž obránce Milan Tichý, navrátilec z Mladé Boleslavi s v aktuální sezóně připsal již 29 kanadských bodů, 9 z těchto bodů si připsal během posledních třech zápasů!

20 dní od posledního naskočí SOKOLI znovu do kolotoče Livesport Superligy. V posledním zápase před vynucenou pauzou “A” tým padl na domácí půdě s Libercem v prodloužení a dotáhl se bodovým ziskem právě na nedělního soupeře, Českou Lípu. SOKOLI mohli v pauze pracovat jak na ofenzivě, tak také na defenzivě. V počtu vstřelených branek je tým trenéra Koubka nejhorší v celé superlize s pouhými 90 vstřelenými brankami. Na druhém konci hřiště, v obraně jsou na tom hůře pouze hráči SKV a právě České Lípy, SOKOLI inkasovali 178 branek, což dělá jejich brankový rozdíl hrozivých -86. 

Podaří se SOKOLŮM i po pauze navázat na zlepšené výkony?

25. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 30. ledna v 17 hodin.

Komentář hráče “A" týmu Jakuba Buriana:

Vnímáme, že z hlediska bodů půjde o souboj dvou vyrovnaných týmů. Věkově ani výškově navrch mít určitě nebudeme, ale věřím, že florbalově to v neděli na Dašické zvládneme mnohem lépe než Lípa. Pořád platí, že se chceme tabulkou posunout výš, takže cokoliv než výhru budeme považovat za neúspěch. Každopádně víme, že to bude pořádně bolet.

Livesport Superliga, 25. kolo: 

Neděle, 30. Ledna, 18:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa