Související zápas

SOKOLI Pardubice
1149_20230930_170620.jpg

Poprvé na Dašické. Do Pardubic přijedou Vítkovice

První utkání na Dašické v nové sezóně čeká na pardubické florbalisty. Ti na svém hřišti přivítají Vítkovice v čele s Adamem Šmídem, který do Ostravy přestoupil právě z Pardubic.

Vítkovičtí florbalisté se tabulce Livesport Superlize nacházejí na 2. místě. V uplynulých čtyřech zápasech zapsali hráči trenéra Folty tři výhry, když nejprve porazili 12:3 BUTCHIS, 6:1 BLACK ANGELS a 6:4 pražskou Spartu. První zaváhání a prohra přišla v posledním utkání na vítkovické Dubině proti Chodovu, kde Vítkovice prohráli 6:7 po prodloužení. Vítkovičtí budou i letos horkými kandidáty na zisk titulu. Ten se jim podařilo získat již sedmkrát, naposledy v sezóně 2018/2019. Nejproduktivnějšími hráči Vítkovic jsou Adamové Zubek, Šmíd a Palčinský. Především pro Adama Šmída se bude jednat o velmi speciální utkání, neboť právě Šmíd je odchovancem pardubického florbalu a zároveň dlouhá léta patřil mezi lídry Sokolů.

To SOKOLI táhnou šňůru tří proher. Poslední utkání sehráli pardubičtí florbalisté ve čtvrtek, kdy prohráli na hřišti České Lípy 3:8. "Dnešní výkon nemůžu hodnotit kladně, protože jsme prohráli a nebyli jsme schopni si vytvořit šance při hře 5 na 5. Alespoň jsme si dnes pomohli přesilovými hrami, ale ani ty nebyly úplně ideálně zahrané", hodnotil prohru s Českou Lípou trenér Štancl. Právě v přesilových hrách mají SOKOLI 50% úspěšnost. Zajímavostí je, že SOKOLI zahrávali nejvíce přesilových her v dosavadním průběhu Superligy ze všech týmů - konkrétně 10. Útok Sokolů táhne osmnáctiletý útočník Radek Drba, který vstřelil již 4 góly a na dalších tři přihrál. 

S Vitkovicemi to bude extrémně těžký zápas. Víme, jak velkou sílu mají dopředu a proto se musíme hodně soustředit na obranu. Zároveň to samozřejmě bude trochu speciální zápas, protože přijede Áda, který tady ještě před nedávnem hrál. My se samozřejmě budeme snažit, aby to pro něj nebyl úplně hezký návrat", těší se na nedělní utkání kapitán Lukáš Prix.

Podaří se Sokolům překvapit favorita, jako se tomu stalo při posledním měření sil na Dašické? Tehdy vyhráli SOKOLI 5:4. Čtyři kanadské body si v tomto duelu připsal Martin Zozulák a právě Adam Šmíd. 

Souboj Davida s Goliášem startuje v neděli od 17:00 ve sportovní hale v Dašické ulici.