Související zápas

SOKOLI Pardubice
1173_20231208_130124.jpg

Třetí zápas v šesti dnech. Na Dašickou přijede Chodov

Pořádně nabitý program mají pardubičtí florbalisté. Po pondělím zápase na hřišti Sparty a čtvrtečním pohárovém duelu s Libercem je v sobotu od 18:00 čeká další těžký zápas a to proti pražskému Chodovu, se kterým prohráli SOKOLI v prvním letošním vzájemném střetnutí 5:10.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV se v tabulce Livesport Superligy nachází na 4. místě. Ač Chodov v posledních zápasech s papírově slabšími poztrácel nějaké ty body (výhra 7:6 s Českou Lípou po prodloužení či prohry 5:6 s BLACK ANGELS po prodloužení a 3:4 s Vary), tak nadále ztrácí na 1. místo pouze 6 bodů. Ofenzivu Chodova táhne zkušená dvojice Ondrušek - Vávra, kdy prvně jmenovaný si připsal již 30 kanadských bodů za 18 branek a 12 přesných asistencí, Vávra pak 23 bodů za 15 branek a 8 asistencí. Na čem musí Chodov zapracovat, tak to je úspěšnost v přesilových hrách. Tým trenéra Vávry má pouze 25% úspěšnost, což je druhá nejhorší bilance v celé Superlize!

To pardubičtí SOKOLI mají náročná program. Po pondělím School Matchi se Spartou (prohra 2:11) a čtvrtečním pohárovému duelu s Libercem (prohra 4:10) se svěřenci trenéra Zozuláka musí připravit na další těžký zápas a to proti pražskému Chodovu, ve kterém Zozulák strávil jako hráč 3 sezóny. To, že to SOKOLI nebudou mít proti Chodovu vůbec lehké ukazuje aktuální postavení v tabulce Liversport Superligy, ale také historická bilance. Poslední domácí výhra proti Chodovu se totiž datuje až do sezón 2013/2014, kdy SOKOLI zvítězili 11:5. Jedinými pamětníky tohoto duelu jsou z aktuálních kádrů pouze Tom Ondrušek, Tomáš Sýkora, Martin Zozulák a současný trenér Chodova David Podhráský.