Související zápas

SOKOLI Pardubice
1130_20230829_135116.jpg

Poslední pohárové utkání ve skupině. Na Dašickou přijede Sparta

Poslední utkání skupinové fáze Poháru Českého florbalu čeká dnes večer pardubické SOKOLY. Do sportovní haly Dašická přijede pražská Sparta.

Celek Sparty vstoupil do letošního ročníku Poháru Českého florbalu skvěle. Po výhrách 10:5 nad Českou Lípou a 7:4 nad hradeckým FbC patří hráčům trenéra Marka Vojty první místo ve skupině BV. Nic na tom nezmění ani výsledek dnešního zápasu, neboť Sparta má lepší vzájemnou bilanci s ostatními soupeři a tak postoupí z první příčky přímo do osmifinále. Tým, který před sezonou posílili ze Švýcarska Lukáš Ujhelyi a Martin Pražan, Jan Peška z České Lípy nebo Jakub Bohuslávek z Kladna, se může spolehnout na jistotu v brankovišti v podobě Martina Beneše a "špílmachra" Jiřího Curneyho, který se po zdravotních patáliích znovu vrátil do florbalového kolotoče. Nejproduktivnějšími hráči Sparty jsou Robert Košir (2+5) a Jakub Bohuslávek (4+2).

To pardubičtí SOKOLI skončí již s jistotou na posledním místě základní skupiny. Vzhledem k systému ale v Poháru Českého florbalu nekončí a pokračují do 4. kola, kde se střetnou s vítězem zápasu Panthers Praha - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. SOKOLI nedokázali zvítězit ani v jednom z pohárových zápasů, když nejprve prohráli na domácím hřišti s FbC Hradec Králové gólem v poslední minutě 6:7 a následně nestačili na Českou Lípu v poměru 2:4. Nejproduktivnějšími hráči Sokolů jsou předsezonní posily Radek Drba (2+1) a lotyšský střelec Ralfs Polis (1+2.

Komentář útočníka Davida Žáčka k utkání: "Dnešní pohárový zápas pro nás jednoznačně znamená superligovou generálku a skvělé je, že se jedná o soupeře, který má v lize vysoké ambice. Můžeme od něj tedy očekávat vysokou herní kvalitu. Chceme samozřejmě vyhrát, to bezesporu, ale úplně nejdůležitější pro nás bude reflexe toho, jak dobře jsme na start superligy připraveni, v čem dokážeme být silní a kam je naopak potřeba ještě v posledních trénincích před startem ligy zaměřit pozornost."

29.8. 2023, 19:00 SOKOLI Pardubice vs. ACEMA Sparta Praha, SH Dašická

Utkání je možné sledovat online pomocí textového přenosu ZDE